Tajemniczy sąsiad na Wspólnej

Tajemniczy sąsiad na Wspólnej
Źródło zdjęć: © TVN

06.05.2009 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekipa popularnego serialu "Na Wspólnej" powiększa się wprost z dnia na dzień. Po Jacku Poniedziałku i Patrici Kazadi przyszedł czas na Macieja Wierzbickiego.

Znany aktor wcieli się w rolę Juliana - tajemniczego nowego mieszkańca domu przy Wspólnej. Pierwszy odcinek z jego udziałem możemy obejrzeć już dziś o godzinie 20.05 na antenie TVN.

Nowy bohater da nam się poznać w dość tajemniczych okolicznościach. Pojawi się na śniadaniu w jadłodajni Ziębów i wyjdzie z niej, nie płacąc za posiłek. To zachowanie bardzo zaskoczy i zdenerwuje panią Marię (Bożena Dykiel)
. Ziębowa, znana z tego, że mówi, co myśli, przy najbliższej okazji uświadomi gościa, że za jedzenie w barze należy zapłacić!

Czyżby Julian o tym zapomniał? Zwykłe roztargnienie czy celowe działanie? Kim okaże się nowy lokator? Jedyne, co możemy zdradzić to, że Julian zadomowi się nie tylko na Wspólnej, ale również w sercu pewnej samotnej sąsiadki... Choć wszystko w swoim czasie.

"Na Wspólnej" - od poniedziałku do czwartku, o godzinie 20.05 w TVN. Kim jest Maciej Wierzbicki prywatnie?

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Współzałożyciel Teatru Montownia nagrodzonego w 1999 roku nagrodą im. Leona Schillera.

Na wielkim ekranie zadebiutował jako partner Krystyny Jandy w filmie "Niepisane prawa" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Zagrał między innymi w filmach: "Magiczne Drzewo" (reż. Andrzej Maleszka), "Pół serio" (reż. Tomasz Konecki), "Rudy, Alek, Zośka" (reż. Wojciech Dębski). Ostatnio współpracował z Michałem Rogalskim w obrazie pt: "Ostatnia Akcja" oraz z Łukaszem Karwowskim w "Małej wielkiej miłości". Szerszej publiczności znany jest z seriali: "Kryminalni", "Oficerowie" i "Trzeci Oficer".

Macieja Wierzbickiego można oglądać również w spektaklach Teatru Montownia, m.in.: "Edmondzie", "Kamieniach w Kieszeniach" w reż. Krzysztofa Stelmaszyka, w "Utworze Sentymentalnym na czterech aktorów" w reż. Piotra Cieplaka oraz w spektaklu Teatru Polonia "Bóg" w reż. Krystyny Jandy.

Prywatnie, każdą wolną chwilę stara się poświęcać swoim synom. Doskonały kucharz, preferuje kuchnię śródziemnomorską. Gra na perkusji i odpoczywa przy muzyce jazzowej. Na pytanie gdzie lubi spędzać wakacje, aktor odpowiada "wszystko jedno - byle z rodziną".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także