Trwa ładowanie...
17-06-2011 11:29

"Tajemnica twierdzy szyfrów": z omówieniem dla niewidomych

"Tajemnica twierdzy szyfrów": z omówieniem dla niewidomychŹródło: AFP
d1xd8ci
d1xd8ci

TVP 1 w poniedziałek rozpoczęła powtórkową emisję serialu *"Tajemnica twierdzy szyfrów". Serial po raz pierwszy nadawany jest z tzw. audiodeskrypcją, czyli dodatkowym omówieniem przeznaczonym dla osób niewidomych - poinformowały Wirtualnemedia.pl.*

“Tajemnica” jest pierwszą produkcją na antenie TVP dostępną z audiodeskrypcją Telewizja publiczna przygotowuje do emisji w takiej formie kolejne produkcje, w lipcu br. z audiodeskrypcją ruszy w Jedynce emisja pierwszego sezonu serialu “Londyńczycy”.

Audiodeskrypcja to przeznaczony dla osób niewidomych opis słowny ważnych informacji wizualnych takich jak: przebieg akcji, wygląd bohaterów, wnętrz czy krajobrazów. Pozwalają one osobom niewidomym podążać za akcją filmu i zrozumieć, co się dzieje na ekranie.

d1xd8ci

Dźwięk z audiodeskrypcją jest nadawany jako druga fonia dodatkowa, którą opcjonalnie można włączyć w odbiorniku. Dostępna jest ona od dla odbiocrów, którzy korzystają z sygnału cyfrowego, czyli abonentów platform satelitarnych, cyfrowych sieci kablowych, czy też widzów odbierających sygnał naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizja Polska przygotowuje audiodeskrypcję od czterech lat, ale do tej pory można było jej wysłuchać tylko w internecie na stronie www.tvp.pl/dostepnosc/audiodeskrypcja. Obecnie w serwisie dostępnych jest 90 plików z audiodeskrypcją (sześć seriali, dwa filmy fabularne). Dostęp do nich mają wyłącznie osoby niewidome na podstawie kodu otrzymanego z Polskiego Związku Niewidomych.

Zobacz także:

d1xd8ci

[

TAKIEJ JEJ NIE ZNACIE! CZY KOŻUCHOWSKA WOLAŁABY UKRYĆ TE ZDJĘCIA? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

NAJGORĘTSZE DZIEWCZYNY! KTÓRA NAJSEKSOWNIEJSZA? JUŻ WIEMY! ]( http://teleshow.wp.pl/40-najgoretszych-serialowych-dziewczyn-6034034205869185g )
[

DZIŚ PEWNIE SIĘ TEGO WSTYDZĄ. KOMPROMITUJĄCE ZDJĘCIA! ]( http://teleshow.wp.pl/oni-powinni-wstydzic-sie-tych-kadrow-6026603423880321g )
[

ZOBACZ, JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )

d1xd8ci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xd8ci