Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia pokazał wymowne zdjęcie. Zamiast tęczy uzbrojeni policjanci

Rozdział Kościoła od państwa - katolik Szymon Hołownia od dawna mówi o konieczności przeprowadzenia takiego procesu. Najnowszym argumentem jest zdjęcie, które zostało zrobione pod pomnikiem Chrystusa, gdzie niedawno zawisła tęczowa flaga.

Szymon HołowniaSzymon HołowniaŹródło: ONS.pl
d19uzho
d19uzho

"To zdjęcie doskonale pokazuje, jak bardzo potrzebujemy dziś rozdziału Kościoła od państwa" – napisał Szymon Hołownia, zamieszczając fotkę słynnego posągu Jezusa przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Kilka dni temu lewicowe aktywistki zawiesiły na pomniku tęczową flagę, anarchistyczne symbole i wulgarną deklarację. Na zdjęciu Hołowni zamiast symboli profanacji, jak to określił kard. Nycz, widać kilku policjantów stojących na straży kamiennego Chrystusa.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Hołownia ostrzega partię rządzącą, że "wysyłanie policji, żeby strzegła kamiennego Jezusa przed żywymi ludźmi", zaowocuje odwrotnym skutkiem. Krytycznie ocenił też ludzi Kościoła, którzy godzą się na takie postępowanie. Napisał o "urządzaniu demonstracji siły pod figurą Tego, który nawet w obliczu oczywistej przemocy zabronił używania miecza i rozmawiał ze swoimi oprawcami".

Jego zdaniem Kościół, który na to pozwala, "pokazuje ludziom, że nie rozumie nic ze swojego założycielskiego tekstu. A jeśli apostoł nie zrozumiał nic z powierzonego mu przesłania, po co w ogóle z nim iść, jak mu ufać?".

"Dla dobra państwa, dla dobra Kościoła - zabierzmy stamtąd policjantów. Zacznijmy rozmawiać. Zranieni czują się jedni, dotknięci - słusznie czy nie - czują się drudzy. Jeśli będzie trzeba - możemy zacząć w tym pośredniczyć" – napisał Hołownia, który pyta retorycznie, czy "w środku COViD-u i w tak pokręconym świecie, mamy zbędną energię na kolejną domową wojnę?".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19uzho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19uzho