Trwa ładowanie...
01-07-2015 09:35

"Szpital na peryferiach": Ladislav Chudik nie żyje

"Szpital na peryferiach": Ladislav Chudik nie żyjeŹródło: PAP
d4at3kz
d4at3kz

Zmarł Ladislav Chudik - aktor znany polskim telewidzom jako doktor Karol Sova z serialu "Szpital na peryferiach". Miał 91 lat.

Ladislav Chudik urodził się 27 maja 1924 Hronecu w Czechosłowacji. Przez lata był związany ze Słowackim Teatrem Narodowym w Bratysławie, a w latach 1989-90 pełnił funkcję ministra kultury. W Polsce zyskał popularność, dzięki roli ordynatora Karola Sovy, jaką zagrał w kultowym czechosłowackim serialu telewizyjnym "Szpital na peryferiach" oraz jego kontynuacji - "Szpital na peryferiach po dwudziestu latach".

Kłopoty zdrowotne towarzyszyły aktorowi od dawna, ale - jak twierdziły słowackie i czeskie media - dzięki sile woliwoli i chęci życia za każdym razem z uśmiechem wracał na scenę. Poważne problemy zaczęły się w lipcu 2005 roku. Stacja radiowa Frekwence 1 poinformowała wówczas, że artysta trafił do szpitala z powodu niedrożności jelit i zapalenia w jamie brzusznej. Chudik skarżył się również, że odczuwa bóle kręgosłupa, głowy i nóg.

- To jest kara za to, że grałem ordynatora Sovę - żartował, przypominając zarazem, że jego bohater był ordynatorem oddziału ortopedycznego.

Niestety, w wyniku komplikacji związanych z zapaleniem płuc aktor zmarł 29 czerwca br. w Bratysławie. Miał 91 lat.

d4at3kz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4at3kz