Trwa ładowanie...

"Szopka Noworoczna" 2016: Jacek Borkowski tłumaczy się z udziału w programie

Wyemitowana w TVP "Szopka Noworoczna" wzbudziła wiele kontrowersji i wywołała wśród widzów falę nieprzychylnych komentarzy. Największa krytyka dotknęła Jacka Borkowskiego. Jak aktor wytłumaczył się z udziału w programie?

Share
"Szopka Noworoczna" 2016: Jacek Borkowski tłumaczy się z udziału w programie
Źródło: AKPA
d2tslam

"Szopka Noworoczna" gościła na antenie Telewizji Polskiej nieprzerwanie od 1989 do 2009 roku. W 2010 roku produkcja zniknęła z ekranów ze względu na tragedię smoleńską. Dopiero po 6 latach udało się ją wznowić.

Fabuła ostatniego wydania satyrycznego programu zostało osadzona w muzeum. Grupa gości, oglądając wystawione dzieła sztuki, komentowała wydarzenia polityczne i społeczne, które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich lat. W programie wystąpili m.in. Kasia Sawczuk, Jacek Borkowski, Jerzy Zelnik, Tadeusz Chudecki i Andrzej Rosiewicz. Ich polityczne żarty nie wszystkim się jednak spodobały. Nieoczekiwanie najwięcej gromów spadły na głowę odtwórcy roli Piotra w "Klanie".

d2tslam

"To, co pokazał pan w tej "szopce kurskiego", to dno totalne. Można się nie zgadzać, mieć inne zdanie i poglądy, ale brak szacunku i drwina z innych na takim poziomie, jaki pokazaliście w tej szopce, to straszne. Strach się bać, co będzie jutro", "Dotychczas ceniłam pana jako aktora, teraz po udziale w "szopce?", a raczej kloace artystycznej Wolskiego, jestem mocno zniesmaczona. Czy to akt desperacji - zarobić mimo wszystko?", "Panie Jacku, to było kompletne dno. Miałam o panu dużo lepsze zdanie", "Pańskie dzieci będą się tego jeszcze wstydzić! Żal mi ich!" - to tylko niektóre z komentarzy, które zalały profil aktora na Facebooku. Nie trzeba było długo czekać na reakcję Borkowskiego.

- Czasami daje się ciała, zawodzi czujność i zdrowy rozsądek... niestety. (...) Pozdrawiam ciepło w Nowym Roku, wszystkich a szczególnie najbardziej mną zawiedzionych. No cóż uczymy się całe życie, również tu na fs. Jeśli sprawiłem komuś zawód, bardzo przepraszam, ale wezmę do siebie wszystkie uwagi. Nie należę do osób chowających głowę w piasek. Jeszcze raz dzięki za szczerość. Proszę przyjąć ode mnie serdeczne życzenia noworoczne - podsumował aktor (zachowano oryginalną pisownię).

kadr z programu
Źródło: kadr z programu
kadr z programu
Źródło: kadr z programu

Zobacz także: #gwiazdy: Jacek Borkowski o powodzeniu wśród kobiet

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d2tslam

Podziel się opinią

Share
d2tslam
d2tslam