Trwa ładowanie...
04-01-2017 07:20

"Szopka noworoczna" 2016: do KRRiT wpłynęły skargi na program Marcina Wolskiego

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło osiem skarg na "Szopkę noworoczną". Jedną z nich złożył senator PO Jerzy Fedorowicz. Co zarzuca się autorowi programu - Marcinowi Wolskiemu?

"Szopka noworoczna" 2016: do KRRiT wpłynęły skargi na program Marcina WolskiegoŹródło: kadr z programu
d4ezt2u
d4ezt2u

Fabuła "Szopki noworocznej", którą wyemitowano 31 grudnia 2016 roku o godz. 22.20 w TVP1, została osadzona w muzeum. Grupa gości, oglądając wystawione dzieła sztuki, komentowała wydarzenia polityczne i społeczne, które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich lat. W programie wystąpili m.in. Kasia Sawczuk, Jacek Borkowski, Jerzy Zelnik, Tadeusz Chudecki i Andrzej Rosiewicz. Ich polityczne żarty nie wszystkim się jednak spodobały.

Poirytowani widzowie nie tylko dali upust swoim emocjom na profilach aktorów w portalach społecznościowych, ale również przystąpili do znacznie poważniejszego protestu. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, do wtorku (3 stycznia br.) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło osiem skarg na program autorstwa Marcina Wolskiego, dyrektrora TVP2. Autorem jednej z nich jest senator Platformy Obywatelskiej - Jerzy Fedorowicz.

- Zarzuty, które zawarto w skargach dotyczyły: "wulgarnych, rasistowskich, dyskryminacyjnych, ksenofobicznych, nawołujących do nienawiści treści" oraz tego, że "audycja była żenująca, obrzydliwa", a także dot. poziomu uwłaczającego telewizji publiczne - powiedziała serwisowi Teresa Brykczyńska, nowa rzeczniczka prasowa KRRiT.

Obecnie wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Zgodnie z procedurą, rada prosi nadawcę o materiał, którego dotyczą skargi, poddaje je analizie i daje możliwość wyjaśnienia oraz odpowiedzi na stawiane zarzuty. Potem podejmie decyzję o ewentualnych dalszych działaniach.

d4ezt2u

Zobacz także: Robert Górski o nowym miniserialu "Ucho prezesa"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d4ezt2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ezt2u