Trwa ładowanie...

Szczyty absurdu w Korei Północnej. Jedyna taka sytuacja na świecie

Za każdym razem, gdy słyszymy o Korei Północnej, to są to wieści całkowicie zaskakujące. W mediach pojawiła się właśnie informacja, że w kraju Kim Dzong Una państwowa TV pokazała pierwszą relację z igrzysk olimpijskich… dwa dni po ceremonii zamknięcia.

Share
Państwo Kim Dzong Una po raz kolejny zadziwiło świat
Państwo Kim Dzong Una po raz kolejny zadziwiło świat Źródło: fot. Getty
d1i2bia

Jak doskonale wiadomo, Korea Północna nie uczestniczyła w tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Do Tokio nie polecieli zarówno sportowcy, jak i dziennikarze. Oficjalnym powodem był strach przez zarażeniem się koronawirusem. Jednak nie był to pierwszy raz, gdy ten kraj nie wziął udziału w IO – miało to także miejsce w 1988 r., gdy zbojkotował imprezę w Seulu.

Mimo nieobecności, jak podaje "BBC", powołujące się na agencję Yonhap News, koreańska telewizja pokazała transmisję z IO 10 sierpnia, czyli dwa dni po ceremonii zamknięcia. Telewizja z republiki socjalistycznej pokazała 70 min meczu piłki nożnej kobiet pomiędzy Chile i Wielką Brytanią. Mecz odbył się… 21 lipca, czyli na dwa dni przez rozpoczęciem zmagań sportowych w Tokio.

ZOBACZ TEŻ: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych

Co ciekawe, serwis NK News poinformował, że powyższe spotkanie zostało pokazane bez komentarza i w niskiej rozdzielczości. Nie wiadomo, w jaki sposób i skąd stacja zdobyła materiał. W przeszłości Związek Nadawców Azji i Pacyfiku oferował Korei Północnej nagrania z rozgrywek. Jednak w tym roku nic takiego nie miało miejsca.

d1i2bia

BBC podkreśla, że przedstawiciele Korei Południowej bardzo liczyli na to, że ich sąsiedzi z Północy wyślą do Japonii swoich reprezentantów. Miałoby to ocieplić stosunki między dwoma krajami. Tak było w 2018 r., gdy obie Koree wystawiły wspólną reprezentację na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, co przyniosło historyczne wyniki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1i2bia

Podziel się opinią

Share
d1i2bia
d1i2bia