Trwa ładowanie...
ycipk-4n0lf0

Sylwester Marzeń TVP 2019. Ruszyła akcja protestacyjna. "Konsekwencje mogą być nieobliczalne"

Tradycyjnie najbliższa sylwestrowa impreza TVP odbędzie się w Zakopanem. Jednak nie wszystkim się to podoba. Chodzi o zmianę lokalizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gospodarzami zeszłorocznego Sylwestra marzeń z Dwójką byli Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel
Gospodarzami zeszłorocznego Sylwestra marzeń z Dwójką byli Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel (AKPA)
ycipk-4n0lf0

Poprzednie edycje imprezy TVP dobywały się na Równi Krupowej. Jednak w tym roku impreza zmienia lokalizację. Sylwester Marzeń 2019 odbędzie się pod Wielką Krokwią. Powód? Jak donosi serwis Wirtualnemedia.pl, zmiana podyktowana jest troską o transmisję w TV.

ZOBACZ TEŻ: To naprawdę był Sylwester marzeń!

ycipk-4n0lf0

W oku kamery tłum na starym miejscu "wydawał się mniejszy niż w rzeczywistości". Pod Wielką Krokwią, gdzie miejsca jest mniej, impreza zaprezentuje się w telewizorach bardziej efektownie.

Jeszcze 31 października rzecznik zakopiańskiego UM zapewniała, że decyzja jeszcze nie zapadła. Jednak dzień później w rozmowie z "Gazetą Krakowską" wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica, dała do zrozumienia, że wszystkie formalności zostały załatwione.

- Organizator imprezy, Telewizja Polska zdecydowała, że "Sylwester w Zakopanem" w tym roku odbędzie się na terenie Wielkiej Krokwi. Właściciel terenu Centralny Ośrodek Sportu podpisał już stosowne dokumenty w tej sprawie, mogę więc już uchylić rąbka tajemnicy i potwierdzić, że impreza sylwestrowa w plenerze w tym roku również się odbędzie - mówiła Nowa-Gąsienica.

ycipk-4n0lf0

Jednak nie wszystkim taki obrót spraw się podoba. "Tygodnik Podhalański" ruszył z akcją protestacyjną "Stary niedźwiedź mocno śpi". Gazeta zbiera podpisy pod petycją o wycofanie się TVP z pomysłu organizacji imprezy pod Wielką Krokwią. Dlaczego?

- Wybuchy petard, ogni sztucznych, muzyka płynąca z ogromnych głośników wybudzi i wystraszy tatrzańską zwierzynę. W górach, tuż obok skoczni, niedźwiedzie mają swoje gawry. Istnieje poważne ryzyko, że się obudzą. Konsekwencje tego mogą być nieobliczalne - argumentują dziennikarze.

Jak piszą Wirtualnemedia, sprawą organizacji imprezy zajmuje się też Ministerstwo Środowiska.

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n0lf0

ycipk-4n0lf0
ycipk-4n0lf0