Trwa ładowanie...
07-08-2014 11:28

"Syberyjska ruletka": kraina drewnem i śniegiem płynąca

"Syberyjska ruletka": kraina drewnem i śniegiem płynącaŹródło: Discovery Channel
d2gvz0h
d2gvz0h

Rozkręcanie własnego biznesu w Rosji nie należy do rzeczy prostych.
Zwykłym obywatelom tego państwa nie przychodzi to łatwo, a co dopiero obcokrajowcom. Pochodzący z USA drwal Sean Vann lubi jednak postawić na swoim. Po 17 latach pracy przy wyrębie syberyjskich lasów, zdecydował się zostać swoim własnym szefem. Wraz z mieszanym amerykańsko-rosyjskim zespołem drwali, staje przed okazją zarobienia setek tysięcy dolarów.

Jak bardzo da im się we znaki Matuszka Rosja?

Sean Vann przez niemal 20 lat ścinał drzewa dla rosyjskiego przemysłu drzewnego. W pocie czoła zmagał się ze starym sprzętem, negocjował kontrakty i walczył ze spuścizną po zimnej wojnie.

W końcu jednak nadszedł czas, kiedy mężczyzna zdecydował się powiedzieć - "dość!" Postanowił zaryzykować i wykorzystać okazję, która nadarzyła mu się na dalekich krańcach Rosji. Ogromne połacie syberyjskiej tajgi są prawdziwą ziemią obiecaną dla ludzi, którzy potrafią zwietrzyć dobry interes. Sean Vann należy do takich osób. Po wielu perturbacjach udaje mu się zdobyć trzymiesięczny kontrakt. Zakłada własną firmę i staje się panem własnego losu.
Wraz z nim do wycinania lasów przystępuje jego zespół - garstka Amerykanów i kilku Rosjan.

d2gvz0h

Jednak wyrąb lasu na Syberii to ciężki kawałek chleba. Głębokie zaspy śniegu, rekordowo niskie temperatury, ciągłe utrudnienia ze strony lokalnych firm i urzędników powodują ból głowy Vanna i członków jego zespołu.
Co gorsza, pochodzącym z Ameryki drwalom nie zawsze jest łatwo porozumieć się z rodowitymi mieszkańcami Syberii.
Czy razem uda im się przezwyciężyć trudności i zarobić gruby szmal? Po jakie sposoby sięgną, aby poradzić sobie z dotkliwym chłodem oraz sprzętem, pamiętającym czasy Breżniewa?
Zobacz wraz z Seanem Vannem i jego zespołem drwali jak gra się w syberyjską ruletkę.

Emisja programu "Syberyjska ruletka" odbędzie się już w niedzielę, 24 sierpnia 2014r., o godz. 22.00 na Discovery Channel.

d2gvz0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gvz0h