"Świętoszki z Dallas": Bojkot serialu w USA

"Świętoszki z Dallas": Bojkot serialu w USA
Źródło zdjęć: © ABC Network

07.03.2012 23:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowojorski radny, Peter Vallone, chce, aby stacja ABC zdjęła z anteny serial *"Świętoszki z Dallas". Jednocześnie, wzywa on osoby wszystkich wyznań do bojkotu premierowej produkcji. Co tak zdenerwowało radnego?*

Według Vallone`a, serial atakuje katolicyzm. Pokazuje on obraźliwy obraz amerykańskich chrześcijanek z Południa. Wyzywające i mściwe bohaterki odstają od typowego wizerunku religijnych kobiet.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29581,title,Swietoszki-z-Dallas,serial.html )**

Chodzi jednak nie tylko o fabułę produkcji, ale nawet o sam jej tytuł. W oryginale brzmiał on "Good Christian Bitches" (tak samo, jak książka, na której oparta jest seria). Pod naciskiem krytyki, stacja ABC zdecydowała się zmienić kontrowersyjną nazwę na "Good Christian Belles". To jednak nie usatysfakcjonowało zdenerwowanego radnego.

- Nowy tytułu nikogo nie oszuka. Intencja twórców serialu jest jasna i podmiana jednego słowa nie zamydli nam oczu - skomentował sprawę Vallone.

Nawoływania do bojkotu "Świętoszek z Dallas" zaczynają skutkować. Jedna z firm produkujących sery postanowiła wycofać reklamy swoich artykułów z serialu. Według informacji portalu tmz.com, na decyzję przedsiębiorstwa wpływ miały skargi otrzymane od konsumentów.

Stacja ABC nie komentuje całej sprawy. Amerykańska premiera "Świętoszek z Dallas" miała miejsce 4 marca.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29581,title,Swietoszki-z-Dallas,serial.html )**

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także