Trwa ładowanie...

Święta z telewizją. Tak słabo nie było od lat

Stwierdzić, że w tym roku Polacy spędzili Święta Bożego Narodzenia z wyłączonym telewizorem byłoby grubą przesadą. Niemniej czas oglądania telewizji był rekordowo krótki. Przed telewizorami spędziliśmy 5 godzin 8 minut i 45 sekund.

"Kevin sam w domu" - przebój z 1990 r."Kevin sam w domu" - przebój z 1990 r.Źródło: Materiały prasowe, fot: Image Capital Pictures / Film Stills / Forum
d2b9mvh
d2b9mvh

Jak podaje portal informacyjny Witrualnemedia.pl, średni czas oglądania telewizji w dniach 25-26 grudnia był najkrótszy od przynajmniej 8 lat. W stosunku do poprzedniego roku czas oglądania zmniejszył się o blisko 20 minut. Warto dodać, że w poprzednich latach aż tak dużych spadków nie odnotowano.

W ostatnich 8 latach rekordowy czas oglądania telewizji zarejestrowano w 2016 r. Wówczas Polacy w czasie świąt spędzili przed telewizorami 6 godzin 1 minutę i 36 sekund. Jak łatwo zauważyć, w ciągu 5 lat spadek czasu oglądania telewizji zmniejszył się o blisko godzinę.

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Największym hitem świątecznego okresu stał się niezatapialny przebój Polsatu "Kevin sam w domu", który zgromadził 4,19 mln widzów. Rodzinna komedia była jednak wyświetlana w Wigilię, a więc do bożonarodzeniowego rankingu nie jest wliczana.

d2b9mvh

Tym sposobem największą oglądalnością w dniach 25-26 grudnia cieszył się program TVP1 – "Rolnik szuka żony" (2,88 mln widzów), który był wyemitowany drugiego dnia świąt po godzinie 21. Drugie miejsce zajął dokument "Maryla. Tak kochałam" pokazywany 25 grudnia także po godzinie 21 na TVP1 (2,81 mln widzów). Trzecią pozycję zajęły "Fakty" TVN z 26 grudnia (2,69 mln widzów).

Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych świątecznych produkcji nie ma żadnego filmu fabularnego (nie licząc wspomnianego wcześniej "Kevina sam w domu"). Pod tym względem tegoroczne święta były wyjątkowo ubogie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2b9mvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b9mvh