Święta uratowane. Polsat pokaże film "Kevin sam w domu" w Wigilię

"Kevin sam w domu" to ulubiony świąteczny film milionów Polaków
"Kevin sam w domu" to ulubiony świąteczny film milionów Polaków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.09.2022 08:10, aktual.: 30.09.2022 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla milionów Polaków to już tradycja, by po wigilijnej kolacji zasiąść przed telewizorem i obejrzeć świąteczny hit z 1990 r. Polsat po raz kolejny wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom widzów, liczących na święta z Kevinem.

Jak dowiedział się "Presserwis", Polsat wyemituje świąteczny hit "Kevin sam w domu" ("Home Alone") w wigilię Bożego Narodzenia w paśmie wieczornym. Polsat kultywuje tę tradycję od lat, choć w 2010 r. władze stacji uznały, że widzowie nie chcą już oglądać Kevina i nie uwzględniły filmu z Macaulayem Culkinem w ramówce na 24 grudnia.

Spotkało się to z ostrym sprzeciwem widzów, którzy pisali maile i dołączali do internetowych petycji, mających wpłynąć na zmianę decyzji Polsatu. Poskutkowała, choć tylko częściowo. "Kevin sam w domu" został wyemitowany, ale 25 grudnia.

Co ciekawe, z danych Nielsen Media wynika jednoznacznie, że "Kevin sam w domu" jest najchętniej oglądanym filmem telewizyjnym w okresie świąt Bożego Narodzenia. W latach 2014-2021, kiedy "Kevin sam w domu" był pokazywany w Wigilię, Polsat miał oglądalność na poziomie 3,2-4,5 mln widzów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyjątek stanowił rok 2017, kiedy w Wigilię puszczono drugą część - "Kevin sam w Nowym Jorku". Także i wtedy widzowie nie zawiedli, dzięki czemu oglądalność w wigilijny wieczór podskoczyła do 4,4 mln.

"Kevin sam w domu" zadebiutował w amerykańskich kinach w listopadzie 1990 r. Film nakręcony za jedyne 18 mln dol. osiągnął spektakularny sukces w box office, zarabiając 477 mln dol. Obecnie jest dostępny m.in. na platformie streamingowej Disney+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także