Trwa ładowanie...

"Świat się kręci" i "Wiadomości" znów straciły widzów

"Świat się kręci" i "Wiadomości" znów straciły widzówŹródło: AKPA
d1gwmzn
d1gwmzn

Jakiś czas temu pisaliśmy o poważnych problemach, z którymi boryka się Telewizja Polska. Przypomnijmy, że agencja Nielsen Audience Measurement (zajmująca się analizą oglądalności) poinformowała, że TVP przegrała z konkurencją na rynku telewizyjnym i uzyskała najniższe wyniki w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce.

Prezes Jacek Kurski podważył wówczas wiarygodność badania realizowanego przez ośrodek, krytykując zbyt małą liczbę (ok. 2 tys.) i niereprezentatywne dla całego społeczeństwa rozmieszczenie gospodarstw domowych wchodzących w skład panelu badawczego. Dodał również, że jego zdaniem, wyborcy PiS nie są wykazywani w panelach badawczych. Ale na tym nie koniec.

Kurski nie zamierzał tak łatwo poddawać się w walce o widza i postanowił wprowadzić zmiany do obecnej ramówki. I tak od 4 maja br. serial "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" jest nadawany tuż przed "Wiadomościami". Program "Świat się kręci" natomiast - w porze emisji tureckiej produkcji.

- Wzmacniamy pasmo popołudniowe sprawdzonym formatem "Świat się kręci" o 16:00. Serial "Sułtanka Kösem" o 18:30 pozwoli widzom na na oddech przed najważniejszym programem informacyjnym dnia - "Wiadomościami" - napisał na Twitterze Jan Pawlicki, dyrektor TVP1.

d1gwmzn

Taki zabieg miał przyciągnąć przed ekrany telewizorów miliony widzów. Jak można się domyślić, tak się jednak nie stało. Efekt jest wprost przeciwny do zamierzonego. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, obie zamienione miejscami w ramówce produkcje odnotowały spadki oglądalności. W nowym paśmie program "Świat się kręci" stracił aż 540 tys. osób, czyli niemal o połowę dotychczasowej widowni, a "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" ok. 250 tys. oglądających (mimo iż serial emitowany był teraz w paśmie, w którym dużo więcej osób zasiada przed telewizorami).

Mało tego, w obecnym paśmie "Świat się kręci" ma o 990 tys. widzów mniej, niż wcześniej mniej więcej o tej samej porze oglądało serial "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem". Z kolei turecka produkcja zwiększa widownię wcześniejszego pasma talk-show Agaty Młynarskiej o 200 tys. osób. Warto wspomnieć, że na zmianach ucierpiały również "Wiadomości", które straciły ok. 240 tys. widzów.

Zobacz także: Joanna Racewicz o zwolnieniu z "Panoramy": "Nie z takimi rzeczami dawałam sobie radę, więc dźwignę"

d1gwmzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gwmzn