Trwa ładowanie...
18-12-2015 12:04

Sting zagra w Polsce. Bilety już w sprzedaży!

Sting zagra w Polsce. Bilety już w sprzedaży!Źródło: mat. prasowy
d3yva8u
d3yva8u

Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny - Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce artysty do Londynu Sting, Stewart Copeland i Andy Summers w 1977 roku utworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku.

Od 1989 roku Sting wydał czternaście albumów solowych, otrzymał kolejne nagrody - 10 Grammy, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, trzy nominacje do Oscara, Billboard Magazine's Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year. Jest także członkiem Songwriters Hall of Fame oraz został uhonorowany wyróżnieniem Kennedy Center Honors w grudniu 2014. W trakcie swojej kariery (łącznie solowej oraz jako członek The Police) sprzedał blisko 100 milionów albumów.

Sting zagrał w ponad 15 filmach, jest autorem dwóch książek, w tym "Broken Music" (bestsellerowy życiorys według "The New York Times"). Wspieranie dla organizacji broniących praw człowieka odzwierciedla w swej uniwersalnej sztuce. Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców.

STING live! 2 sierpnia, 2016 // Opera Leśna w Sopocie. To będzie koncert, którego nie można przegapić! Bilety w cenach od 349 zł na www.LiveNation.pl. www.sting.com

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)
d3yva8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yva8u