Trwa ładowanie...

Steven Seagal: kobiety oskarżają go od lat. Młoda Polka nie ma złych wspomnień

Steven Seagal ma od lat opinię wpływowego filmowca, który rzekomo wykorzystywał kobiety marzące o wielkiej sławie. Żaden sąd nie orzekł jednak o jego winie. W dobrym świetle stawiają go również słowa Idy Nowakowskiej, która przed laty miała okazję zagrać u boku legendy kina akcji.

Share
Steven Seagal: kobiety oskarżają go od lat. Młoda Polka nie ma złych wspomnieńŹródło: Getty Images
d1cd6jp

Wielu kojarzy go z takich hitów lat 90. jak "Na zabójczej ziemi", "Nico" czy "Liberator", które polskie stacje telewizyjne powtarzają do znudzenia. Choć wystąpił już w ponad 50 filmach, gwiazdor kina akcji nie myśli o emeryturze i ciągle kręci nowe produkcje. Jeden z jego ostatnich filmów, "Triumf sprawiedliwości", pojawi się w Telewizji WP.

Obejrzyj: "Kryminał Wronki" w Telewizji WP

Przez 30 lat w branży filmowej Seagal zdobył szacunek jako twórca hitów (wiele z nich sam napisał i wyprodukował), a zarazem jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd oskarżanych o wykorzystywanie pracujących z nim kobiet.

d1cd6jp

Wiele z nich ma od lat na pieńku z Seagalem, więc nie jest to pokłosie akcji #MeToo. Na zachowanie gwiazdora pierwsze skarżyły się cztery pracownice studia, które pracowały przy jego hicie "Szukając sprawiedliwości" z 1991 r. Sprawę załatwiono polubownie – kobiety poszły na ugodę za 50 tys. dol., ale w tym samym czasie Seagal usłyszał oskarżenia z ust kilku innych aktorek.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W 1995 r. aktorka Cheryl Shuman twierdziła, że gwiazdor groził jej, a nawet pobił na planie "Na zabójczej ziemi". Pozew został odrzucony. Później Seagal stał się bohaterem skandalu dotyczącego molestowania i handlu żywym towarem. Powódka chciała od gwiazdora 1 mln dol., ale po 2 miesiącach wycofała oskarżenia.

W ostatnich latach dwie kobiety opowiedziały o przykrościach, jakich miały doświadczyć na początku lat 90. Później usłyszeliśmy o rzekomym wykorzystaniu 18-latki. Steven Seagal, prywatnie ojciec 7 dzieci, nigdy nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

d1cd6jp

Wiele aktorek oskarżających Seagala twierdziło, że gwiazdor składał im niemoralne propozycje, gdy przychodziły do pokoju hotelowego na casting. Takiego zdarzenia nie ma w pamięci Ida Nowakowska, polska tancerka i aktorka, która zagrała u boku Seagala jako nastolatka.

W niedawnym wywiadzie na antenie radiowej Czwórki wspominała, że dołączyła do obsady "Poza zasięgiem" (2004), choć początkowo rola "młodej dziewczyny z Europy" trafiła się pewnej Angielce. "Seagal bardzo się mną zafascynował" – wspominała w wywiadzie Nowakowska, która nie powiedziała o nim złego słowa.

W "Triumfie sprawiedliwości" z 2016 r. Seagal zagrał Deckera, byłego agenta federalnego, który aktualnie pracuje jako ochroniarz w supermarkecie. Pewnego dnia ratuje piękną nieznajomą, Lisę (Jade Ewen), przed jej agresywnym chłopakiem. Po jakimś czasie dziewczyna przychodzi do niego z propozycją dokonania skoku na wóz przewożący 2 mln dol. Na drodze do szybkiego wzbogacenia się stoi paryska policja i sadystyczny baron narkotykowy, który będzie chciał odzyskać swoje pieniądze.

Oglądaj "Triumf sprawiedliwości" w Telewizji WP w piątek 31 maja o 22:55. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) oraz wielu innych.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1cd6jp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cd6jp
d1cd6jp