RozrywkaStefano Terrazzino: "Polacy przyjęli mnie z otwartymi ramionami"

Stefano Terrazzino: "Polacy przyjęli mnie z otwartymi ramionami"

19.08.2015 16:32, aktual.: 20.08.2015 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stefano Terrazzino jest Sycylijczykiem, urodził się jednak w niemieckim mieście Mannheim. Tam też rozpoczął karierę taneczną. W Polsce mieszka od 2005 roku. Nie zgadza się ze stereotypem Polaków jako narodu niezbyt tolerancyjnego wobec obcokrajowców. W ciągu minionych dziesięciu lat nie spotkał się bowiem z żadnym przejawem ksenofobii lub nietolerancji.

- Czuję, że przyjmują mnie tu z otwartymi rękami, z sympatią, dlatego jest mi tu dobrze. Nie mogę powiedzieć, że Polacy są zawistni, i tych wszystkich rzeczy, o których Polacy między sobą mówią. Ja akurat tego nie doświadczyłem dzięki Bogu - mówi Stefano Terrazzino agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem tancerza, może to wynikać z jego postawy wobec Polaków. Terrazzino twierdzi, że ma do Polski bardzo pozytywne podejście i Polacy odwdzięczają mu się tym samym. Uważa też, że w każdym państwie wobec obcokrajowców panuje większa wyrozumiałość, a nasz kraj nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

- Obcokrajowcom zawsze się na więcej pozwala, w każdym kraju jest tak samo. U nas, we Włoszech, też. W Niemczech to samo - twierdzi.

Za swój duży sukces tancerz uważa nominację do nagrody Mężczyzna Roku Glamour. W tegorocznej edycji o zwycięstwo ubiega się pięciu kandydatów: Dawid Podsiadło, Dawid Ogrodnik, Filip Chajzer, Radzimir Dębski oraz Stefano Terrazzino jako jedyny obcokrajowiec.

- To jest dla mnie wielki zaszczyt być wśród takich nazwisk, świetnych artystów, których bardzo szanuję. To, że jestem na tej liście, to już jest dla mnie wielki sukces i bardzo mi z tego powodu miło - mówi Terrazzino.

Konkurs Mężczyzna Roku organizowany jest przez miesięcznik "Glamour". Zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze głosowania. Internauci mogą oddawać głosy na swoich faworytów na oficjalnej stronie czasopisma. Głosowanie potrwa do 31 sierpnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także