Trwa ładowanie...
06-11-2015 09:12

Startuje Superhit Festival w Działdowie

Share
Startuje Superhit Festival w DziałdowieŹródło: mat. prasowy
d3dnj65

Celem festiwalu jest umożliwienie konfrontacji młodym wokalistom a także pomoc w rozwoju ich dalszej kariery. Gwarantuje to niezwykle fachowe i jednocześnie medialne jury: Kayah, Marek Piekarczyk i Krystyna Prońko.

Laureaci festiwalu otrzymują pokaźne nagrody finansowe, wartościowe nagrody rzeczowe a zdobywca Grand Prix, także sesję nagraniową ufundowaną przez Polskie Radio Olsztyn. Być może najcenniejszą jednak nagrodą jest możliwość uzyskania wskazówek od gwiazd polskiej estrady, jak pokierować swoją karierą by osiągnąć na scenie to, co udało się artystom, zasiadającym w festiwalowym jury.

Pierwszy dzień festiwalu to zmagania festiwalowe i wieczorna Gala Laureatów, której gwiazdą będzie zespół Perfect, obchodzący w tym roku jubileusz 35-lecia działalności artystycznej. Drugi dzień imprezy stanowią fachowe warsztaty wokalne, prowadzone przez Krystynę Prońko. SUPER HIT to coś więcej niż tylko konkurs dla wokalistów czy impreza kulturalna, to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję regionu Działdowszczyzny. Przedsięwzięcie, które ma skupiać lokalne samorządy, organizacje i przedsiębiorstwa wokół idei organizacji wydarzenia kulturalnego na najwyższym poziomie. Potwierdzeniem tych aspiracji jest prestiżowe wyróżnienie, jakie festiwal otrzymał w czerwcu br. podczas Warmińsko-Mazurskiej Gali Jakości - nagrodę główną dla Najlepszego Produktu Warmii i Mazur w kategorii Wydarzenia.

d3dnj65

Podczas siedmiu poprzednich edycji Działdowo gościło w charakterze festiwalowych gwiazd m.in. Marylę Rodowicz, zespoły Feel, Bajm, Budka Suflera, Kombii, Boney M. Niezwykle imponująca jest również lista jurorów. Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Mietek Szcześniak, Ania Wyszkoni, Piotr Kupicha (Feel), Krzysztof Cugowski (Budka Suflera), Beata Kozidrak (Bajm), Andrzej Krzywy (De Mono), Maria Sadowska, Ania Dąbrowska, Halina Mlynkova, Martyna Jakubowicz, Grażyna Łobaszewska, Łukasz Zagrobelny, Kasia Cerekwicka to wybitni wokaliści, którzy byli jurorami festiwalu.

W tym roku zawitają kolejne sławy polskiej sceny muzycznej. Najcenniejszym jest jednak fakt, iż na festiwal przyjeżdżają najzdolniejsi amatorzy z całego kraju, od Szczecina przez Koszalin, Warszawę, Łodź, Kielce, Kalisz, Toruń po południowe krańce Polski. Wśród nich są zarówno laureaci wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, jak i jeszcze, nie utytułowani, ale bardzo zdolni, młodzi wokaliści.

Transmisja online umożliwia śledzenie festiwalowych wydarzeń „na żywo”, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Profesjonalnej całości dopełnia najwyższej klasy technika sceniczna. W blasku jupiterów, w wypełnionej do ostatniego miejsca koncertowej hali, odbędzie się prawdziwa artystyczna uczta, z udziałem utalentowanych młodych wokalistów oraz wielkich gwiazd polskiej estrady.

Już 5 grudnia zapraszamy do Działdowa na artystyczne wydarzenie z wieloma niespodziankami dla widzów. Przesłuchania konkursowe rozpoczynają się o godz. 12.00, zaś wieczorna Gala Laureatów o godz. 18.00. Szczegóły na: mdkdzialdowo.pl, tel. 23 697 2192.

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)
d3dnj65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dnj65
d3dnj65