Trwa ładowanie...

Stanisław Mikulski: Rosyjskie media poruszone śmiercią polskiego aktora

Share
Stanisław Mikulski: Rosyjskie media poruszone śmiercią polskiego aktoraŹródło: AKPA
d6n49p4

Niemal wszystkie rosyjskie agencje poinformowały o śmierci *Stanisława Mikulskiego. Dziennikarze przypominają, że polski aktor był niezwykle szanowany i lubiany w Rosji.*

Przez kilkadziesiąt lat Mikulski należał do czołówki najbardziej rozpoznawalnych zagranicznych aktorów w Związku Radzieckim, a później w Rosji.

On sam, ilekroć przyjeżdżał do Moskwy, mówił, że Polacy i Rosjanie świetnie rozumieją się na płaszczyźnie kulturalnej. Gdy w 2013 r. Stanisław Mikulski pojawił się w moskiewskim kinie „Chudożestwiennyj”, na otwarciu festiwalu polskich filmów „Wisła”, rosyjska orkiestra zagrała dla niego muzyczny motyw z serialu „Stawka większa niż życie”.

d6n49p4

Na spotkania z Mikulskim przychodziły tłumy fanów, głównie średniego i starszego pokolenia. Kobiety żartobliwie podkreślały, że wykreowany przez niego Hans Kloss był przystojniejszy i sprytniejszy od radzieckiego agenta Stirliza.

Aktor teatralny i filmowy znany m.in. z roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie", zmarł w czwartek rano w szpitalu w Warszawie - poinformował PAP Krzysztof Genczelewski, wydawca biografii Mikulskiego.

(fot. Film Polski)

d6n49p4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6n49p4
d6n49p4