Sroga drwina z "Wiadomości". TVN pokazał "radość kierowcy"

"Fakty", 23.03.2023 r.
"Fakty", 23.03.2023 r.
Źródło zdjęć: © TVN

23.03.2023 21:46, aktual.: 24.03.2023 07:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartkowym wydaniu "Faktów" TVN pojawił się materiał punktujący rząd w temacie drożyzny i podatków. Paweł Płuska nie omieszkał też obśmiać "telewizji rządowej", która przedstawia Polakom "alternatywną rzeczywistość".

W czwartek 23 marca zarówno "Wiadomości" TVP, jak i "Fakty" TVN poruszyły w swoich materiałach temat sytuacji gospodarczej zwykłych Polaków. W Telewizji Polskiej była oczywiście mowa o skutecznej walce z inflacją i waloryzacji emerytur, które za rządów PO-PSL były znacznie niższe. TVN ugryzł ten sam temat z innej strony.

- Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego ropa na giełdach jest tańsza niż przed wojną w Ukrainie, a paliwo na stacjach droższe, odpowiedź brzmi: podatki. Wyższe podatki, a Polacy mają się cieszyć, że nie jest jeszcze drożej. Tak działa propaganda. Prawda o sile nabywczej naszych portfeli jest bolesna - mówił Grzegorz Kajdanowicz, zapowiadając reportaż Pawła Płuski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Reporter "Faktów" najpierw wybrał się na targowisko, gdzie sprzedawczyni opowiadała o klientach zadłużających się na zakupy spożywcze. Było przywoływanie danych GUS, świadczących o spadku sprzedaży detalicznej o 5 proc. w stosunku do 2022 r. Tematem przewodnim były jednak ceny paliw, których wzrost ma wynikać z merkantylnej strategii Orlenu, uderzającej Polaków po kieszeniach.

"Fakty" nie ograniczyły się jednak do przedstawienia twardych danych i emocjonalnych wypowiedzi przechodniów, gdyż w pewnym momencie wbiły również szpilę "Wiadomościom" TVP.

"Fakty", 23.03.2023 r.
"Fakty", 23.03.2023 r.© TVN

- W alternatywnej rzeczywistości telewizji rządowej możemy zobaczyć radosną wiadomość, że polscy kierowcy tankują taniej i usłyszeć potwierdzającą tę radość wypowiedź przypadkowego kierowcy - mówił Płuska, gdy na ekranie pojawił się fragment "Wiadomości".

- Jestem zadowolony, że jest taniej niż 8 zł. Także jest OK dla mnie - mówił kierowca do kamery TVP. - Wróćmy jednak do realnego świata - skwitował dosadnie reporter "Faktów", kontynuując swój materiał o winie rządu i Orlenu.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" omawiamy 95. galę wręczenia Oscarów. Czy werdykt jest słuszny? Kto był największym przegranym? Jakie kreacje gwiazd nas zachwyciły? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (156)
Zobacz także