Trwa ładowanie...
tvp
16-05-2010 13:28

"Sprawiedliwi": Dramatyczne wybory człowieczeństwa

"Sprawiedliwi": Dramatyczne wybory człowieczeństwaŹródło: Akson-studio.pl
d15afpe
d15afpe

Do domu Kaniewskich, w którym zatrzymali się Stefan i Basia, wpadają Niemcy. Rodzina Khonów w ostatniej chwili chowa się w szopie.

-Aufmachen! Otwieracz! Policja! Schnella! Czterej żandarmi przesłuchują Kowalskich. Słyszeli, że w nocy ktoś zakopał w ogrodzie złoto, a teraz chcą je zabrać dla siebie. Ich przełożeni nic nie wiedzą o przedsięwzięciu żołnierzy.

-Dawajcie złoto i kosztowności. Inaczej przeszukamy dom. Znajdziemy jednego Żyda i rozwalimy wszystkich. Stefan i ledwo żywa ze starchu Basia starają się przekonać Niemców, że zaszła pomyłka.

-Tu nie ma Żydów. Jakie złoto, jakie kosztowności? To jest nieporozumienie, ktoś panów wprowadził w błąd. Żandarmi im nie wierzą. Zabierają młodych do ogrodu, stając się coraz bardziej agresywni.

-My wiemy, że tu są Żydzi! Spalimy wszystko, ale znajdziemy ich! Jakub, ukryty za kominem, obserwuje całe zdarzenie. Nagle z szopy wychodzą Kohn i Moryc. Postanwiają się ujawnić, by ocalić Kowalskich. Wyznają Niemcom, że w ogródku została zakopana żona Kohna. Jeden z żołnierzy, pijany i wściekły, przekonany, że Żydzi kłamią, strzela Kohnowi w głowę. Następnie przystawia lufę pistoletu do brzucha Basi, grożąć, że jeśl nie powie gdzie jest złoto to zabije ją i jej dziecko.

d15afpe

-Ty, krowo, ty mi powiesz. Mów, liczę do trzech. Przerażony Stefan reaguje instynktownie. Rzuca się na Niemca, krzycząc do żony, aby uciekała. Wywiązuje się szarpanina. Pada strzał.

Czy ta sytuacja zakończy się tragedią?

Zobacz także:

[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://teleshow.wp.pl/cichopek-zatrudnila-sobowtora-6026595951911553g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

JAK ZMIENIALI SIĘ BOHATEROWIE „KLANU”? ]( http://teleshow.wp.pl/bohaterowie-klanu-jak-zmienili-sie-przez-tyle-lat-6026596496319105g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

d15afpe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15afpe