"Spowiedź dzieci powinna być zakazana". TV Republika uderza po wpisie Danuty Hübner
Danuta Hübner z Europejskiej Partii Ludowej udostępniła na X wpis, w którym powiązała spowiedź dzieci z pedofilią w Kościele. Słowa europosłanki nie uszły uwadze Telewizji Republika, w której zadrwiono z "filozofii tych, którzy przejęli władzę", a następnie wypomniano, czym w PRL-u zajmowali się jej bliscy.
- Pigułka "dzień po"? Nie ma sprawy. Ale spowiedź, oj, nie, to nie dla dzieci. Za bardzo stresujące. Taka jest właśnie filozofia tych, którzy przejęli władzę - mówił z drwiną w głosie Rafał Patyra w programie "Express Republiki" (19 kwietnia). - Potwierdzenia nie trzeba długo szukać, wystarczy zerknąć w media społecznościowe. Na przykład na konto pani Danuty Hübner - dodał prowadzący.
Po chwili na ekranie pojawił się wpis z portalu X, gdzie europosłanka udostępniła zdjęcie dziewczynki klęczącej w konfesjonale z hasłem: "Spowiedź dzieci powinna być prawnie zabroniona. To nieuprawniona i szkodliwa ingerencja w intymność dziecka, na dodatek, całkowicie pozbawiona kontroli".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Hübner do tych słów anonimowego trolla o nicku "zwisnaPiS" dodała swoją myśl: "Dziecko nabiera też zaufania do tego przebranego pana, co ułatwia później podobnie przyodzianym panom krzywdzić dzieci".
"Ubecka przeszłość"
- Dobry ten wtręt o przebieraniu, trzeba przyznać - ironizował Patyra. - No bo akurat pani Hübner to najlepiej wie, jak się przebrać, żeby ukryć ubecką przeszłość ojca i dziadka, oraz zapisaną już przez siebie kartę w PZPR - skwitował prezenter.
Kim jest Danuta Hübner?
Danuta Maria Hübner, z domu Młynarska, urodziła się w Nisku, gdzie jej dziadek i ojciec pracowali w pionie śledczym Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Ona sama w latach 1970-1987 była członkinią PZPR.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: