Trwa ładowanie...
dps25qj

Specjalne oświadczenie Wellman i Prokopa trafiło do sieci

Znany i lubiany duet prezenterów "Dzień dobry TVN" nagrał specjalne słowa do protestujących Polek i Polaków. Ich wypowiedź została opublikowana na oficjalnym profilu programu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Prokop i Dorota Wellman
Marcin Prokop i Dorota Wellman (fot. ONS)
dps25qj

Nastroje w kraju są niezwykle gorące. Od ponad tygodnia Polki i Polacy zbulwersowani orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który zlikwidował tzw. "kompromis aborcyjny", wychodzą na ulicę. Społeczne rozgoryczenie jest ogromne, a skala protestów niespotykana, mimo panującej pandemii.

Wczoraj Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował szczegółowe instrukcjedla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów. Odniósł się też do osób, które informowały i zachęcały do strajków, mimo zakazu zgromadzeń.

Co na to prezenterzy? - Wszystkim kobietom chcemy dziś powiedzieć jedno: bądźcie dzielne i trzymajcie się - powiedziała Wellman- Facetom za to chcemy powiedzieć: bądźcie ze swoimi kobietami, bo to co się dzieje, to też wasza sprawa. A może przede wszystkim wasza sprawa. A więc idźcie ramię w ramię, żeby kobiety nigdy nie musiały iść same - dodałProkop.

dps25qj

Demonstracje odbywają się codziennie w całej Polsce, ze strajkującymi solidaryzują się też emigranci. Dziś protestujący masowo zjeżdżają się do stolicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dps25qj

Podziel się opinią

Share
dps25qj
dps25qj