Trwa ładowanie...

"Spartakus": Powstaje dokument o ostatnich dniach życia Andy'ego Whitfielda

Share
"Spartakus": Powstaje dokument o ostatnich dniach życia Andy'ego Whitfielda
Źródło: AFP
d22aqeb

"Be Here Now" to dokument przedstawiający ostatnie chwile życia gwiazdy *"Spartakusa" - Andy'ego Whitfielda. Podczas walki z rakiem aktorowi każdego dnia towarzyszyła kamera. Twórcy filmu uruchomili kampanię, w której zbierają pieniądze, by móc dokończyć produkcję i opublikować pełny materiał.*

U Whitfielda choroba została zdiagnozowana podczas zdjęć do pierwszego sezonu "Spartakusa". Aktor przeszedł rygorystyczną terapię, dzięki której udało się pokonać raka. Podczas przygotowań do 2. sezonu serialu, badania krwi przyniosły druzgocące wieści - rak wrócił w niezwykle mocnym stadium, a Andy miał tylko 25 procent szans na przeżycie - przypomina hatak.pl.

d22aqeb

Zmagając się z kolejną fazą leczenia, Whitfield i jego żona Vashti zdecydowali, że chcą to wszystko udokumentować. Za kamerą stanęła nominowana do Oscara - Lilibet Foster, która spędziła z Andym i jego rodziną ostatnie miesiące życia aktora. Kamera towarzyszyła im nawet w Indiach, gdzie Andy szukał pomocy w eksperymentalnym leczeniu.

Ostatnie zdjęcia nakręcone zostały na tydzień przed śmiercią Andy'ego - we wrześniu 2011 roku. Potrzebna jest jeszcze dodatkowa edycja i post-produkcja. Ekipa produkcyjna potrzebuje 200 tys. dolarów, by skończyć film i pokazać go fanom Whitfielda.

d22aqeb

Podziel się opinią

Share
d22aqeb
d22aqeb