"Spartakus: krew i piach": Premierowe odcinki serialu jeszcze raz, dziś w TV Puls!

"Spartakus: krew i piach": Premierowe odcinki serialu jeszcze raz, dziś w TV Puls!

06.03.2013 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa premierowe odcinki jednego z najbardziej widowiskowych seriali w historii telewizji - „Spartakus: krew i piach” - TV Puls wyemituje jeszcze raz, dziś o godz. 23:00 i 00:05! Stacja pokaże je specjalnie dla tych widzów, którzy nie zdążyli obejrzeć ich w niedzielę. To ostatnia szansa, by zobaczyć jak zaczęła się historia Spartakusa, przywódcy największej rebelii w antycznym Rzymie.

W pierwszym odcinku, który będzie można zobaczyć ponownie dziś o godz. 23:00, Spartakus zostaje oskarżony o zdradę i wzięty do niewoli, by walczyć na arenie gladiatorów. Fakt ten sprawia, że musi opuścić swoją ukochaną żonę – Surę – która trafia do niewoli. Spartakusowi udaje się przeżyć pojedynek, dzięki czemu trafia do szkoły gladiatorów Batiatusa. Tam zaczyna nowy rozdział swojego życia.

W drugim odcinku, który TV Puls pokaże dziś o godz. 00:05, Spartakus zostaje zmuszony do walki z Crixusem i przegrywa. Skutego Spartakusa odwiedza w celi Glaber, który informuje go, że Sura została sprzedana syryjskiemu właścicielowi niewolników. Batiatus obiecuje Spartakusowi, że pomoże mu odnaleźć żonę, jeśli ten zaakceptuje swoje nowe życie. Buntownik przystępuje do ważnego egzaminu: kolejnej walki z Crixusem. Jeśli go zda, stanie się gladiatorem.

„Spartakus: krew i piach” to klasyczna już opowieść o potępionym przez społeczeństwo buntowniku. Zdradzony przez wszystkich, skazany na życie w brutalnym świecie, w którym krew i śmierć są główną rozrywką Spartakus musi walczyć o przetrwanie nie tylko siłą mięśni, ale i intelektu: musi uważać na wszechobecne zdradę, korupcję i niebezpieczne piękno. Żeby przeżyć musi pokonać wszystkie swoje słabości. Tym razem przygody słynnego Spartakusa możemy oglądać w pełnym seksu i przemocy serialu. Wyjątkowość produkcji opiera się nie tylko na znakomitym scenariuszu i świetnej grze aktorskiej, ale przede wszystkim na wysmakowaniu wizualnym porównywanym z filmem „300” oraz odwadze twórców serialu w pokazywaniu seksu i przemocy.

Spartakus: krew i piach (Spartacus: Blood and Sand) akcja, USA 2010, reż. Michael Hurst, Rick Jacobson, wyst.: Andy Whitfield, John Hannah, Lucy Lawless.

* Premiera dwóch odcinków (pierwszy w wersji lekkiej, drugi - bez cenzury): w każdą niedzielę o godz. 21:55 i 23:00 Powtórki premierowych odcinków (oba bez cenzury): w każdą środę, o godz. 23:00 i 00:05.*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także