"Spartakus: Bogowie areny": Serial powraca na antenę

"Spartakus: Bogowie areny": Serial powraca na antenę
Źródło zdjęć: © AXN

05.03.2014 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W marcu widzowie będą mogli przenieść się w czasy Imperium Rzymskiego za sprawą serialu *"Spartakus: Bogowie areny". To barwnie opowiedziana historia legendarnej szkoły gladiatorów, poprzedzająca triumf wielkiego Spartakusa, powstała na fali sukcesu, jakim cieszyła się produkcja "Spartakus: Krew i piach".*

Będący prequelem produkcji "Spartakus: Krew i piach" serial "Spartakus: Bogowie areny" to opowieść o początkach kariery Batiatusa (w tej roli John Hannah)
- słynnego właściciela szkoły gladiatorów z Kapui. Przejmując obowiązki swojego ojca, chorobliwie ambitny i bezwzględny Rzymianin pragnie za wszelką cenę rozsławić swoje imię. Taka okazja nadarza się, gdy w mieście zostaje ukończona nowa arena. W inauguracyjnych zawodach najlepsi wojownicy Batiatusa muszą się zmierzyć z gladiatorami z konkurencyjnej szkoły Vettiusa (Gareth Williams). Widzowie, którzy wcześniej mieli okazję poznać serial Spartakus: Krew i piach odnajdą w produkcji źródła wielu poznanych wątków, m.in. konfliktu Batiatusa z Soloniusem.

Serial "Spartakus: Bogowie areny" powtórzył sukces swojego poprzednika, o czym świadczą liczne nominacje do prestiżowych nagród, m.in. Emmy czy Saturnów. Autorami produkcji są twórcy popularnych w latach 90-tych seriali Xena oraz Herkules. Na uwagę zasługują kreacje aktorskie m.in. wcielającej się postać żony Batiatusa Lukrecji - Lucy Lawless, zdobywczyni Saturna za najlepszą rolę drugoplanową w serialu "Spartakus: Krew i piach" oraz kostiumy. Za stylizację aktorów odpowiedzialna jest Barbara Darragh, pracująca wcześniej na planie Herkulesa.

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu *"Spartakus: Bogowie areny" w piątek 28 marca o godz. 22:00 i godz. 23:05, kolejne odcinki w piątki o godz. 22:00 i godz. 23:05 na kanale AXN.*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także