"Sonda 2": zmiany w drugim sezonie programu TVP2

"Sonda 2": zmiany w drugim sezonie programu TVP2
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

12.08.2016 08:10, aktual.: 12.08.2016 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reaktywowany program popularnonaukowy "Sonda 2" emitowany był od 14 marca do 6 czerwca br. w poniedziałki o godz. 21:50 i 22:15 (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny)
. Średnia widownia całego 1. sezonu wyniosła jedynie 968 tys. widzów. W rezultacie produkcja zajęła trzecie miejsce na rynku telewizyjnym. Audycja wypadła gorzej niż Polsat i TVN, ale lepiej niż TVP1. Taki rezultat wystarczył, aby Maciej Chmiel, ówczesny dyrektor Dwójki, zdecydował się na realizację kolejnego sezonu.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, druga seria programu pojawi się na antenie TVP2 już w pierwszy powakacyjny weekend (3 i 4 września br.). Premierowe odcinki będą emitowane w soboty i niedziele po południu (dokładna godzina jest jeszcze ustalana). Zmianie ulegnie również formuła formatu.

- Gość odcinka będzie pojawiał się kilka razy, a relacje pomiędzy tą osobą a mną będą nieco bardziej partnerskie. Gości odcinka wybieramy oczywiście spośród ekspertów, ale będzie on nie tylko źródłem informacji dla widzów i dla mnie, ale także przewodnikiem. Z gościem odcinka będę dyskutował, podczas gdy pozostałym osobom będę zadawał pytania. Rezygnujemy także z pojawiających się na ekranie komentarzy widzów. W pierwszych odcinkach nowego sezonu pojawi się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, prof. Lew-Starowicz, ale także Max More, amerykański filozof i futurolog, osoba, która - w skrócie mówiąc - zamraża ludzi z nadzieją na ich ożywienie w przyszłości, oraz Chris Hadfield - kanadyjski astronauta, powszechnie znany na całym świecie uczestnik jednej z wypraw na Międzynarodową Stację Kosmiczną - podsumował dr Tomasz Rożek, prowadzący "Sondę 2", w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Zobacz także: Agata Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

Obraz
© (fot. mat. prasowe)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także