Publicystyka"Sonda 2": TVP zaklina rzeczywistość i wprowadza kolejne zmiany. Co czeka widzów?

"Sonda 2": TVP zaklina rzeczywistość i wprowadza kolejne zmiany. Co czeka widzów?

"Sonda 2": TVP zaklina rzeczywistość i wprowadza kolejne zmiany. Co czeka widzów?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.08.2017 09:23, aktual.: 18.08.2017 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć "Sonda 2" traci widzów, Telewizja Polska zdecydowała o kontynuacji formatu jesienią. Mało tego, program zostanie przeniesiony z TVP2 do telewizyjnej Jedynki.

"Sonda 2" miała być hitem, a wyszło jak zawsze. Średnia oglądalność całego pierwszego sezonu, który wiosną 2016 r. emitowany był w TVP2 w poniedziałki o godz. 21:50 i 22:15, wyniosła jedynie 968 tys. widzów. Niestety, druga edycja (która była pokazywana w soboty i niedziele o godz. 14.35) też nie przyciągnęła publiczności przed ekrany telewizorów. Średnia oglądalność premierowych odcinków wyniosła 601 tys. osób, a stacja przegrała ze wszystkimi swoimi konkurentami na rynku. Wynikami oglądalności trzeciej serii też nie ma się co chwalić - jedynie 550 tys. fanów. Telewizja Polska stara się nie widzieć uciekających sprzed odbiorników widzów i zdecydowała o kontynuacji programu jesienią 2017 r.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, najnowsza seria programu pojawi się na antenie już we wrześniu i będzie liczyła 14 odcinków. Premierowe odcinki będą emitowane w niedziele ok. godz. 15:00. Zmianie ulegnie też stacja, na antenie której pojawi się "Sonda 2".

- Naturalnym miejscem dla "Sondy 2" jest Jedynka. Konsekwentnie budujemy antenę złożoną z treści premium. "Sonda 2" zyska w TVP1 nowy oddech - powiedział dyrektor Jedynki Mateusz Matyszkowicz w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Pierwszy klaps na planie czwartego sezonu padnie w przyszłym tygodniu. Rola prowadzącego ponownie przypadła w udziale Tomaszowi Rożkowi, który jest zarazem współautorem scenariuszy. "Sonda 2" wciąż jest produkowana wewnętrznie przez Telewizję Polską.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także