Trwa ładowanie...
07-04-2011 10:25

Ślub dziesięciolecia na żywo w telewizji

Share
Ślub dziesięciolecia na żywo w telewizjiŹródło: Eastnews
d2zwu60

* Cały świat patrzy na Londyn – zbliża się termin ślubu dziesięciolecia! BBC Entertainment oraz BBC World News będą prowadzić obszerne relacje z wielkiego wydarzenia, jakim będzie ślub księcia Williama i Catherine Middleton.*

Transmisja na żywo, którą od rana 29 kwietnia pokazywać będzie BBC Entertainment, będzie bezpośrednim przekazem z BBC ONE, sztandarowego kanału BBC w Wielkiej Brytanii. Relacja z uroczystości ślubnych będzie centralnym punktem bloku programów poświęconych rodzinie królewskiej, które nadawane będą w Polsce. W ramach obchodów ślubu na antenie kanałów BBC Worldwide zobaczymy między innymi Królewskie szaleństwo, dokument, którego prezenterką jest Cat Deeley oraz wiele filmów dokumentalnych, poświęconych rodzinie królewskiej. Na antenie BBC World News także nadawane będą specjalnie zrealizowane programy.

W dniu ślubu relację sprzed pałacu Buckingham poprowadzi uznany dziennikarz newsowy BBC – Huw Edwards. Będzie on przewodził zespołowi dziennikarzy, którzy przybliżą różne aspekty tego niezwykłego dnia. W najważniejszych punktach Londynu znajdą się znakomite dziennikarki Fiona Bruce i Sophie Raworth.

d2zwu60

W ciągu ostatnich paru lat Huw Edwards prowadził relacje BBC z większości państwowych wydarzeń. To on był gospodarzem transmisji z obchodów 60. Rocznicy Lądowania w Normandii (w roku 2004), relacjonował wizytę papieską, parady Trooping the Colour, otwarcie sesji parlamentu, Święto Pamięci oraz ceremonie otwarcia i zakończenia Olimpiad w Pekinie oraz Olimpiady Commonwealth.

- Jestem zachwycony tą wiadomością – skomentował swoje nowe zadanie Edwards – i zaszczycony, że będę mógł wziąć udział w wielkim wydarzeniu, które świętować będzie cały kraj.

(fot.Eastnews)

Od 25 kwietnia BBC Entertainment będzie przez cały tydzień nadawać filmy dokumentalne, poświęcone rodzinie królewskiej. Zobaczymy wśród nich:

d2zwu60

Królewskie szaleństwo (Royally Mad) – program poprowadzi Cat Deeley. Zobaczymy w nim pięcioro zagorzałych fanów rodziny królewskiej, którzy przybyli do Londynu z Ameryki. To dla nich prawdziwa podróż życia. Będą mieli okazję nasycić się wszystkim, co wiąże się z rodziną królewską, zaś ich przewodniczka, Cat, wystawi ich wiedzę na nie lada próbę. My zaś będziemy śledzić poczynania tych pełnych pasji – graniczącej z obsesją – postaci. Amerykanie odwiedzą najważniejsze miejsca z życia szczęśliwej młodej pary. Czy ich podróż zza oceanu znajdzie równie bajkowe zakończenie?

William, Kate i królewskie śluby (William, Kate & 8 Royal Weddings) – Ten nowy dokument pokazuje jak olśniewającym spektaklem był każdy z królewskich ślubów. Usłyszymy opowieści zza kulisów wielkich wydarzeń, wywiady z projektantami sukien ślubnych, wysłuchamy opowieści druhen i zobaczymy wspaniałe, archiwalne zdjęcia. Nasz film pokazuje piękno, elegancję, ale i intymne aspekty królewskich ślubów – od dnia mariażu Królowej Elżbiety II i księcia Filipa w 1947 roku. Znakomici komentatorzy opowiedzą o społecznym tle i znaczeniu uroczystości, i o tym, ile znaczyły one dla widzów. Zobaczymy także najlepsze ujęcia z okresu narzeczeństwa królewskich par, chwilę ogłaszania zaręczyn, przygotowania do ślubu, ceremonie, parady i pierwsze wspólne chwile młodych par. W filmie powiemy też o dobiegających końca momentach oczekiwania na ceremonię, której głównymi bohaterami będą książę William i Kate Middleton.

Opowieści królewskiej druhny (Untold Stories of a Royal Bridesmaid) – Trzydzieści lat temu prezenterka telewizyjna i znana na całym świecie projektantka India Hicks, była nastoletnią druhną na ślubie swego ojca chrzestnego, księcia Karola i Lady Diany Spencer. Dziś świat szykuje się na ślub jego syna, księcia Williama z Kate Middleton. India zabiera widzów w osobistą podróż... Wspomina siebie samą jako trzynastolatkę, która znalazła się w centrum wielkiego wydarzenia: uroczystości, która obwołana została ślubem XX wieku. Dzięki temu może nam dziś opowiedzieć o ślubie, który ma szansę stać się równie wielkim wydarzeniem XXI wieku.

(fot. Eastnews)

d2zwu60

Obok Indii, w programie udział wezmą projektant sukni Diany, David Emanuel, druhna z tego samego ślubu Clementine Hambro, ikona mody Caroline Herrera, oraz matka Indii, Lady Pamela Hicks, która sama była druhną na ślubie królowej Elżbiety II.

Willian i Kate: Królewskie zaręczyny (William & Kate: A Royal Engagement) – Oto historia, na którą czekał świat. Książę William, następca brytyjskiego tronu, ma pojąć za żonę Kate Middleton, typową „dziewczynę z sąsiedztwa”. Co łączy tę parę? Skąd pochodzi Kate i co owo małżeństwo oznacza dla przyszłości monarchii? W filmie – rozmowy z przyjaciółmi pary, wywiady z historykami, biografami i znanymi dziennikarzami. Poznamy różne środowiska, z których pochodzą narzeczeni, bardzo różne sposoby, na jakie oboje byli wychowywani.

Przyjrzymy się chwilom, które doprowadziły do ich zaręczyn, a także zastanowimy się co sprawia, że młodą parę tyle łączy i że jest ona tak powszechnie lubiana przez Brytyjczyków.

(fot. Eastnews)

d2zwu60

W ramach obchodów ślubu BBC World News nada cztery specjalne odcinki cyklu Witness. Pierwszy z nich ukaże się na antenie już 1 kwietnia. Każdy z programów pokazuje wyjątkowe historie rodzin królewskich, od małżeństwa Grace Kelly i księcia Rainiera, Edwarda i Wallace Simpson, księcia Karola i księżnej Diany, oraz syna wodza z Botswany, Sir Seretse Khamy i Angielki Ruth Williams. Zobaczymy także specjalne, królewskie wydania programów z pasma One Square Mile oraz tygodniowego UK Report – Royal Wedding Special, którego prezenterką będzie Mishal Husain.

Dokładne godziny emisji programów zostaną udostępnione wkrótce.

d2zwu60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zwu60
d2zwu60