Skibińska zapozowała bez koszulki w słusznej sprawie. Wytłumaczyła, dlaczego postanowiła wesprzeć akcję

Ewa Skibińska o akcji topfreedom.pl
Ewa Skibińska o akcji topfreedom.pl
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. FBO

21.08.2022 16:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Skibińska postanowiła wesprzeć akcję topfreedom.pl, która sprzeciwia się seksualizacji ciała oraz podnosi temat równego prawa do odsłaniania klatki piersiowej niezależnie od płci. W nowym wywiadzie aktorka opowiedziała, dlaczego zdecydowała się zostać ambasadorką akcji.

Inicjatorką akcji topfreedom.pl jest ratownica medyczna Ane Piżl. - Kiedy Ane zaprosiła mnie, byłam bardzo szczęśliwa […] Bo to jest o równości. Chcę być równa z mężczyzną. Nie chcę się bać na plaży, że ktoś krzyknie: "Skibińska, załóż stanik!". Swoją drogą z ciałem nigdy nie miałam problemów. Jako już 18-letnia panienka opalałam się bez stanika, ale wiecznie musiałam się ukrywać. Nie uważam, że jestem bezwstydna, jeśli rozbieram się w sztuce, teatrze, kinie, filmie oraz na plaży - powiedziała w "Dzień dobry TVN" Skibińska.

Ambasadorką akcji została również żona Macieja Stuhra, Katarzyna Błażejewska-Stuhr. - Myślę, że to jest trochę przebicie bańki i rozwianie tabu, które mamy wokół kolejnego elementu naszego ciała. Im więcej wolności kobiety dostaną w temacie tego, jak mogą wyglądać albo że same mogą zadecydować, da nam dystans i ulgę - wyznała w śniadaniówce Błażejewska-Stuhr.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żona Macieja Stuhra podzieliła się z widzami przerażającymi danymi. - 28 proc. pięciolatek myśli o tym, jak wygląda. Chcą wyglądać jak panie z telewizji [...] Czasami świadomie odmawiają sobie jedzenia, bo chcą schudnąć i ładniej wyglądać. Jest to przerażające. Sądzę, że musimy przestać myśleć o naszym ciele w kontekście wyglądu - zaznaczyła.

O tym, dlaczego w ogóle powstała akcja topfreedom.pl opowiedziała inicjatorka akcji. - Walczymy o bardzo dużo - o zmianę w kulturze i nieseksualizowanie ciała niezależnie od płci. Walczymy dla wszystkich osób. To nie jest akcja wyłącznie upominająca się o kobiety, choć przede wszystkim. Walczymy o refleksję nad tym, jakie znaczenie przypisujemy ciału i różnym jego częściom - powiedziała Ane Piżl.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także