Skiba pokazał zdjęcie prezesa. Donosi na niego do Ziobry

Krzysztof Skiba znów zadrwił z prezesa PiS. Zaapelował nawet
Krzysztof Skiba znów zadrwił z prezesa PiS. Zaapelował nawet
Źródło zdjęć: © AKPA, PAP

27.08.2023 17:20, aktual.: 27.08.2023 17:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polityka to wdzięczny dla kabaretów i satyryków temat. Nad przedstawicielami Zjednoczonej Prawicy od jakiegoś czasu regularnie znęca się Krzysztof Skiba, drwiąc z nich na Instagramie. Ostatnio znów oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Choć prywatnie Krzysztof Skiba przeżywa obecnie drugą młodość u boku drugiej żony, miłość najwyraźniej nie przysłoniła mu całego świata. Lider zespołu Big Cyc, który zabawia publiczność nie tylko na koncertach, ale i swoich stand up'ach, wciąż zżyma się na polityków, wytykając im wpadki, obłudę czy absurdalne decyzje. A że jesteśmy właśnie w środku kampanii wyborczej, pretekstów do kpin z polityków raczej nie brakuje.

I mimo iż na początku tzw. dobrej zmiany, Skiba występował nawet na antenie TVP, od dawna jest otwartym i zagorzałym przeciwnikiem PiS. Na instagramowym profilu muzyka regularnie pojawiają się (raz bardziej, raz mniej udane) wpisy, w których uderza w rządzących. Ostatnio oberwało się prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skiba sięgnął po dawne zdjęcie prezesa PiS, na którym siedzi za sterami motorówki. Choć fotografia do aktualnych raczej nie należy, lider Big Cyc z ironią donosi na Kaczyńskiego. Prezes "nielegalnie za sterami" - grzmi Skiba, czyniąc najpewniej aluzję nie tylko do tego, co widać na zdjęciu, ale i roli Kaczyńskiego w państwie.

"Ten pan na zdjęciu popełnia poważne przestępstwo. Nie posiada prawa jazdy żadnej kategorii, nie ma patentu motorowodnego, nie ma nawet karty rowerowej, a mimo tego prowadzi łódź motorową na akwenie - "donosi" na prezesa PiS Skiba, wyliczając zagrożenia, które tym samym kreuje.

"Stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, tym bardziej, że jest to osoba starsza, o dosyć słabym wzroku, spóźnionym refleksie i histerycznej osobowości, która w dodatku nie potrafi pływać, nie zna przepisów obowiązujących w ruchu wodnym, a jedyny jej kontakt z ruchem statków jest taki, że czasem bawi się gumową kaczką w wannie" - kpi lider Big Cyc, następnie apelując do ministra sprawiedliwości o przykładne ukaranie prezesa, bo przecież "wszyscy są w Polsce równi wobec prawa".

"Apeluję zatem do ministra Ziobry, który tak bezkompromisowo wypowiadał się swym cienkim głosikiem o przestępcach i potrzebie ich karania, gdy kandydował do Sejmu, by zajął się tą bulwersującą sprawą" - pisze z ironią satyryk, na koniec tak puentując swój szyderczy wpis.

"Chyba że to zdjęcie pochodzące z oficjalnych stron partii rządzącej jest fotomontażem, a osoba, widoczna na nim, tak naprawdę kieruje dziecięcym samochodzikiem z plastiku, dla chłopców do lat pięciu, a tło z wodą, szuwarami i motorówką zostało na potrzeby propagandowe, komputerowo doklejone. To wówczas oczywiście nie ma sprawy".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie""Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (171)
Zobacz także