Skiba o fali pożarów: "Jedno jest pewne, mocno Polaków jarają teorie spiskowe"

Skiba zakpił z teorii spiskowych, jakie pojawiły się po serii pożarów
Skiba zakpił z teorii spiskowych, jakie pojawiły się po serii pożarów
Źródło zdjęć: © kapif | KAPiF.pl

16.05.2024 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich dniach opinią publiczną wstrząsnęły doniesienia o serii pożarów, które wywołały liczne teorie spiskowe. Te najgłośniejsze wyśmiewa w swoim najnowszym wpisie na Instagramie Skiba, nie tylko obnażając braki w ich logice, ale i - jak zwykle - kpiąc przy tej okazji z polityków. Najmocniej dostało się przy tej okazji PiS-owi.

Centrum handlowe na warszawskiej Białołęce, zajezdnia autobusowa w Bytomiu, liceum w Grodzisku Mazowieckim i nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów w Siemianowicach Sląskich - to miejsca, w których w zeszłym tygodniu wybuchły pożary, o czym alarmowały media w całej Polsce.

Następujące po sobie zdarzenia sprawiły, że zaczęto mówić o serii i zastanawiać się, czy pożary są ze sobą w jakikolwiek sposób połączone i czy stoją za tym służby obcego kraju. Wiadomo bowiem, że w styczniu ABW udaremniło plan popalenia jednego z obiektów handlowych we Wrocławiu, zatrzymując mężczyznę działającego na zlecenie służb Federacji Rosyjskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ten ostatni trop zdementował w środę szef MSWiA, Tomasz Siemoniak, podkreślając, że do tej pory nie ma żadnych podstaw ku temu, żeby wiązać ostatnie pożary z działaniami obcych służb. Przypomniał też, że pod względem statystycznym liczba pożarów w okresie od stycznia do maja w tym i ubiegłym roku nie zwiększyła się. Mimo to "ludzie wiedzą swoje" i mnożą się teorie spiskowe, z czego zakpił ostatnio na Instagramie Skiba.

Skiba kpi z teorii spiskowych po serii pożarów

Lider zespołu Big Cyc, a ostatnimi czasy także standuper, zrobił przegląd najbardziej absurdalnych teorii dotyczących przyczyn głośnych medialnie pożarów, wytykając ich braki.

"Straszenie Polaków odbywa się na różne sposoby, ale najlepiej straszyć podpaleniami" - zaczyna swój wpis Skiba. "Najczęściej spotykana teoria, że podpalili Ruscy, a jak nie Ruscy, to ich ludzie [...]. Kolejne teorie polskiego ludu, że podpalił Tusk, by odwrócić uwagę od bieżących problemów i nastraszyć obywateli. Jest też teoria, że centrum handlowe w Warszawie podpalili PiS-owcy, bo dowiedzieli się, że Kierwiński kupuje tam wódkę, szczególnie przed dniem strażaka" - pisze lider Big Cyc, przedstawiając na koniec swoją, absolutnie niespiskową, teorię na temat ostatnich pożarów.

Lider Big Cyc wbija szpilę PiS

"A mnie się, wydaje, że jak jest ciepło i susza, a do tego nie przestrzega się przepisów przeciwpożarowych, to coś się zajarać może. Jedno jest pewne, mocno Polaków jarają teorie spiskowe" - kpi satyryk, na koniec wbijając solidną szpilę PiS.

"W Polsce, jak wszędzie, zdarzają się pożary, ale po tych aferach w Orlenie, które ostatnio ujawniono i wielu innych odkrytych malwersacjach i nadużyciach finansowych, to spłonąć powinien budynek na Nowogrodzkiej wraz z zawartością. I to ze wstydu" - spuentował.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także