Trwa ładowanie...
ycipk-fxs6zp

Skargi zalewają KRRiT. Najwięcej na "Wiadomości" TVP

Telewizja Polska znów w ogniu krytyki. Jak podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, w marcu i kwietniu 2017 roku wpłynęło aż 14 skarg na programy emitowane przez TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z "Wiadomości"
Kadr z "Wiadomości" (Materiały prasowe)
ycipk-fxs6zp

"Wiadomości" po raz kolejny znalazły się pod lupą KRRiT. Większość skarg i zażaleń, które wpłynęły do urzędu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dotyczą głównego programu informacyjnego TVP1. Wśród autorów pism znalazła się nawet organizacja Amnesty International. Chodziło o materiał dotyczący działalności organizacji pozarządowych oraz działaczy społecznych. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, w tym przypadku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zdążyła jeszcze wystąpić z listem o wyjaśnienia do szefostwa TVP.

Wśród zarzutów wobec "Wiadomości" pojawiły się również takie, że w swoich materiałach przekazują "nierzetelne informacje na temat tabletki EllaOne" oraz dopuszczają się manipulacji (materiał pt. "Co się stało z dniem kobiet?"). Oprócz tego, pojawiły się pretensje widzów na temat na temat sposobu przedstawienia okoliczności wpisu Radosława Sikorskiego dotyczącego Marty Kaczyńskiej (emisja: 28.03). Skargę złożył również rzecznik Praw Obywatelskich, który wytknął TVP, że niewyczerpująco informowała o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?

- Rada na pewno wszystkim uważnie się przyjrzy i nie zostawi bez odpowiedzi żadnej ze skarg. Wszystkie wnioski uważnie rozpatrzymy - zapewniła Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.
Zgodnie z procedurą, rada poprosi nadawcę o materiały, których dotyczą skargi, poddaje je analizie i daje możliwość wyjaśnienia czy odpowiedzi na stawiane zarzuty. Jeśli eksperci uznają, że TVP rzeczywiście dopuściła się pewnych nieprawidłowości, najprawdopodobniej nałoży na stację karę finansową.

ycipk-fxs6zp

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ycipk-fxs6zp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fxs6zp

ycipk-fxs6zp
ycipk-fxs6zp