PublicystykaSkargi zalewają KRRiT. Najwięcej na "Wiadomości" TVP

Skargi zalewają KRRiT. Najwięcej na "Wiadomości" TVP

Skargi zalewają KRRiT. Najwięcej na "Wiadomości" TVP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
oprac. Anna Ryta

09.05.2017 09:00, aktual.: 10.05.2017 07:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja Polska znów w ogniu krytyki. Jak podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, w marcu i kwietniu 2017 roku wpłynęło aż 14 skarg na programy emitowane przez TVP.

"Wiadomości" po raz kolejny znalazły się pod lupą KRRiT. Większość skarg i zażaleń, które wpłynęły do urzędu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dotyczą głównego programu informacyjnego TVP1. Wśród autorów pism znalazła się nawet organizacja Amnesty International. Chodziło o materiał dotyczący działalności organizacji pozarządowych oraz działaczy społecznych. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, w tym przypadku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zdążyła jeszcze wystąpić z listem o wyjaśnienia do szefostwa TVP.

Wśród zarzutów wobec "Wiadomości" pojawiły się również takie, że w swoich materiałach przekazują "nierzetelne informacje na temat tabletki EllaOne" oraz dopuszczają się manipulacji (materiał pt. "Co się stało z dniem kobiet?"). Oprócz tego, pojawiły się pretensje widzów na temat na temat sposobu przedstawienia okoliczności wpisu Radosława Sikorskiego dotyczącego Marty Kaczyńskiej (emisja: 28.03). Skargę złożył również rzecznik Praw Obywatelskich, który wytknął TVP, że niewyczerpująco informowała o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?

- Rada na pewno wszystkim uważnie się przyjrzy i nie zostawi bez odpowiedzi żadnej ze skarg. Wszystkie wnioski uważnie rozpatrzymy - zapewniła Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.
Zgodnie z procedurą, rada poprosi nadawcę o materiały, których dotyczą skargi, poddaje je analizie i daje możliwość wyjaśnienia czy odpowiedzi na stawiane zarzuty. Jeśli eksperci uznają, że TVP rzeczywiście dopuściła się pewnych nieprawidłowości, najprawdopodobniej nałoży na stację karę finansową.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1470)
Zobacz także