Trwa ładowanie...
31-01-2017 08:55

Skargi do KRRiT na "Studio Polska". Posłowie Nowoczesnej bojkotują program TVP Info

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły 22 skargi - w tym od posłów Nowoczesnej. Sprawa dotyczy ostatniego odcinka programu "Studio Polska".

Skargi do KRRiT na "Studio Polska". Posłowie Nowoczesnej bojkotują program TVP InfoŹródło: Youtube.com
da2oi6i
da2oi6i

W sobotę 28 stycznia br. na antenie TVP Info wyemitowano program publicystyczny "Studio Polska". Prowadzący Maciej Pawlicki rozpoczął audycję od przeczytania komunikatu.

- Ten program mieliśmy zacząć inaczej, ale poproszony zostałem o odczytanie pilnego komunikatu. Dziś około 21 funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P., przewodniczącego partii Nowoczesna. Prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa. Jest domniemanie, że chodzi o Rosję. W tej chwili trwa posiedzenie Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P. - powiedział, po czym dodał, że zaproszeni do studia goście odniosą się do sprawy.

Dopiero po chwili wytłumaczył, że to, co powiedział opisuje, jak wygląda proces fabrykowania informacji i to właśnie ta kwestia zostanie poruszona w programie. Niestety, widzowie nie docenili nietypowego wstępu prowadzącego. W rezultacie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiły 22 skargi - w tym również od kilku posłów Nowoczesnej: Grzegorza Furgo, Michała Stasińskiego i Marty Golbik.

da2oi6i

- Treść skarg dotyczy etyki dziennikarskiej, stylu podania informacji przez prowadzącego audycję, które mogły wywołać niepokój wśród widzów - przekazało biuro prasowe KRRiT w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

- Podjęliśmy też decyzję o bojkocie „Studio Polska” dopóki prowadzącym jest pan Maciej Pawlicki, który prowadzi program w nierzetelny sposób - dodała poseł Katarzyna Lubnauer, rzecznik prasowa Nowoczesnej.

Obecnie wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Zgodnie z procedurą, rada prosi nadawcę o materiał, którego dotyczą skargi, poddaje je analizie i daje możliwość wyjaśnienia oraz odpowiedzi na stawiane zarzuty. Potem podejmie decyzję o ewentualnych dalszych działaniach.

Zobacz także: najnowszy sondaż zaufania do polityków

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

da2oi6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da2oi6i