Trwa ładowanie...
10-08-2016 08:31

Skargi do KRRiT na ostre żarty Jana Pietrzaka w TVP Kultura

Skargi do KRRiT na ostre żarty Jana Pietrzaka w TVP KulturaŹródło: ONS.pl
d2jawdw
d2jawdw

Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę (6 sierpnia br.) TVP Kultura wyemitowała jubileuszowy koncert Jana Pietrzaka zorganizowany przez Klub Ronina w warszawskim Centrum Prasowym Foksal. W trakcie występu satyryk (który znany jest z niechęci m.in. do Donalda Tuska)
nie szczędził krytyki Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej. Zdecydował się też na personalne ataki pod adresem np. Tomasza Lisa, Ewy Kopacz, Ryszarda Petru czy nawet Kuby Wojewódzkiego. Oto niektóre z ostrych żartów Pietrzaka:

"Towarzystwo Weterynarii Polskiej, w skrócie TVP dokonało udanego połączenia genów świni i hieny. Efektem krzyżówki jest Lis."

"Kupa Wojewódzki, który wtykał polskie flagi w psie odchody. Sąd uznał, że to jest naturalne u człowieka, który ma na imię Kupa."

"Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat!"

d2jawdw

Sprawa znalazła swoją kontynuację w jednym z organów kontroli mediów. Jak poinformowała Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, do KRRiT wypłynęło pięć skarg na żarty Jana Pietrzaka w TVP Kultura.

- Zdaniem skarżących poziom prostactwa i obelg przekroczył wszelkie normy, a pokazywanie takich treści, zwłaszcza przez Telewizję Polską, jest naganne - powiedziała Twardowska.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie teraz analizować wskazany materiał i skonfrontuje go z napływającymi skargami. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań organ zdecyduje, czy wyciągnie wobec TVP konsekwencje i czy nałoży na stację np. karę finansową.

Zobacz także: Robert Kudelski: "Po cenzurę sięgają ludzie mali, zakompleksieni. Nie rozumieją sztuki"

d2jawdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jawdw