Trwa ładowanie...

„Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany…” – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju „Milionerzy”

„Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany…” – takie pytanie w środę usłyszał jeden z uczestników programu „Milionerzy”. Sprawdzamy jaka była na nie prawidłowa odpowiedź.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

„Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany…” – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju „Milionerzy”Źródło: Materiały prasowe
d288dml
d288dml

„Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany…” – „Milionerzy” odpowiedź

W czwartek w programie „Milionerzy” padło następujące pytanie: „Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany…

A: Belwederem
B: pałacem wilanowskim
C: Wawelem
D: Pałacem Namiestnikowskim”

Aby zdobyć gwarantowane 40 000 zł w środowym odcinku teleturnieju „Milionerzy” należało wybrać odpowiedź D: Pałacem Namiestnikowskim

Uczestniczka programu zdawała się pewna odpowiedzi na to pytanie i szybko zaznaczyła wariant A: Belwederem. Niestety, tym razem podjęcie pochopnej decyzji okazało się zgubne. Z powodu wybrania błędnej odpowiedzi, zamiast gwarantowanych 40 tys. zł, zawodniczka zabrała do domu tysiąc złotych.

d288dml

„Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany…” – „Milionerzy” wyjaśnienie

Pałac Radziwiłłów w rękach słynnej rodziny znajdowała się do 1818 roku, kiedy to został wykupiony Królestwo Polskie. Swoją nazwę "Pałac Namiestnikowski" zawdzięcza swojemu przeznaczeniu. Tuż po zmianie właściciela mieszkać miał w nim namiestnik Królestwa Polskiego. Pałac Radziwiłłów funkcję Pałacu Prezydenckiego pełni od 1994 roku.

„Milionerzy” – zasady

„Milionerzy” to program, w którym uczestnik może wygrać nawet milion złotych. Aby tego dokonać, należy udzielić prawidłowej odpowiedzi na 12 pytań. W trakcie zabawy gracz pnie się po drabince, której szczeblami są konkretne nagrody pieniężne. Podczas zabawy uczestnik dwukrotnie udziela odpowiedzi na pytanie, które zapewnia mu gwarantowaną nagrodę (1000 zł oraz 40 000zł).

Uczestnik programu „Milionerzy” nie jest zdany tylko na siebie. Podczas zabawy może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Do jego dyspozycji jest telefon do przyjaciela, czyli możliwość konsultacji odpowiedzi z wcześniej wyznaczoną osobą. Wariant pół na pół usuwa z listy odpowiedzi dwa niewłaściwe warianty. Ostatnim kołem ratunkowym w teleturnieju „Milionerzy” jest pytanie do publiczności. W tym przypadku osoby zgromadzone w studio udzielają odpowiedzi na pytanie zadane uczestnikowi.

„Milionerzy” – nowe odcinki

„Milionerzy” emitowani są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Program można obejrzeć również na stronie player.pl.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d288dml
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288dml