"Siedem życzeń" znów w telewizji!
Produkcja "Siedem życzeń" zdobyła ogromną popularność i uznanie, stając się jednym z najsłynniejszych seriali młodzieżowych lat 80. Historia niezwykłego kota szybko zyskała zagorzałą szerzę fanów. Nic dziwnego, że serial powraca na antenę! Pamiętacie jeszcze bohaterów produkcji? Sprawdźcie, co się z nimi stało!
Co się stało z serialowymi bohaterami?
Darek Tarkowski
Cieszący się popularnością serial był typową familijną opowieścią, przyciągająca przed ekrany zarówno dzieci, jak i dorosłych.
- "Siedem życzeń" to współczesna baśń, oparta na odwiecznej bajkowej zasadzie - co pomyślisz, to się stanie. Bohater staje przed możliwością zrealizowania dowolnych siedmiu życzeń i tylko od niego samego zależy, czy wybierze dobrze, czy źle - mówił o produkcji autor scenariusza Maciej Zembaty.
Słynny poeta i muzyk był nie tylko twórcą serii. To właśnie on użyczył głosu Rademenesowi.
Co się stało z serialowymi bohaterami?
Okazuje się, że ekranowy kot dostarczył twórcom wielu problemów.
Jak czytamy na oficjalnej stronie serialu, mówiący zwierzak okazał się nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla realizatorów produkcji. Sprawienie, by był wiarygodny, przedłużyło okres montażu i udźwiękowienia odcinków do 525 dni. Stanowiło to niemal pięć razy dłuższy czas niż planowano.
Co się stało z serialowymi bohaterami?
"Siedem życzeń" stało się kultowe nie tylko dzięki świetnemu scenariuszowi i ciekawym postaciom. Do dziś wielu fanów nuci ulubione piosenki znane z serialu. Większość z nich to utwory zespołu Banda i Wanda. Autorem muzyki do produkcji był natomiast John Porter.
Izabella Olejnik jako Joanna Tarkowska
Matką głównego bohatera była Joanna Tarkowska. Ta lubiąca narzekać i pokrzykiwać na swojego męża artystka zasłynęła ze swoich oryginalnych strojów. W jej rolę wcieliła się w serialu Izabella Olejnik.
Po zakończeniu realizacji "Siedmiu życzeń" aktorka z przerwami pojawiała się w kolejnych popularnych seriach. Oglądać ja można było w "07 zgłoś się", "39 i pół" i "Plebanii". Ostatnią produkcją z jej udziałem był serial "Na dobre i na złe", w którym wystąpiła w 2010 roku. Od tego czasu podziwiać ją można wyłącznie na scenach warszawskich teatrów.
Witold Dębicki jako Witold Tarkowski
Witold Tarkowski był surowym i wymagającym ojcem, a zarazem oddanym oraz kochający mężem. Bohater zmagał się z licznymi nałogami - nie wyobrażał sobie dnia bez kawy i papierosów.
Filmografia wcielającego się w postać Tarkowskiego, Witolda Dębickiego, wygląda naprawdę imponująco! Kilkadziesiąt produkcji filmowych i telewizyjnych mówi samo za siebie. Fani seriali pokochali go zwłaszcza jako Stefana Sawkę - przełożonego komisarza Halskiego z "Ekstradycji".
Obecnie oglądać go można w debiutującej na antenie serii "Paradoks", gdzie jako Leopold Majewski występuje u boku Bogusława Lindy.
Bronisław Pawlik jako Kazimierz Michalewicz
Któż nie pamięta wiecznie pokrzykującego dyrektora szkoły, do której uczęszczał Darek? Kazimierz Michalewicz ponad wszystko stawiał na edukację młodych ludzi. Ten typowy przedwojenny pedagog był pasjonatem geografii. Swoje zamiłowanie do tego przedmiotu pragnął zaszczepić uczniom.
Rolę dyrektora zagrał charakterystyczny, nieżyjący już aktor teatralny, filmowy i radiowy - Bronisław Pawlik. W ciągu swojej półwiecznej kariery udało mu się stworzyć 130 ról filmowych i blisko 200 kreacji teatralnych. Szerokiej publiczności dał się zapamiętać m.in. z komediowych występów u Stanisława Barei, z roli Ignacego Rzeckiego w telewizyjnej ekranizacji "Lalki" oraz z szeroko zakrojonej działalności kabaretowej.
Bronisław Pawlik występował na ekranie niemal do ostatnich dni życia. Aktor zmarł 6 maja 2002 roku w Warszawie. Został pochowany na Powązkach.
Artur Barciś jako Władysław Luba
Władysław Luba był znerwicowanym nauczycielem języka polskiego. Mało rozgarnięty i ofermowaty belfer nie cieszył się autorytetem wśród uczniów.
Dla Artura Barcisia udział w serialu był tylko jednym z przystanków we wciąż rozwijającej się karierze. Dziś uważany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów, który świetnie sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i dramatycznych.
W ostatnich latach Barciś skupia się głównie na grze w serialach. Jako Arkadiusz Czerepach w "Ranczu" pojawia się na ekranie od 2006 roku. Natomiast od kilku tygodni oglądać go można także w "M jak miłość". Wiele wskazuje na to, że grany przez niego sadownik Kolęda jeszcze długo będzie gościł w telenoweli.
Daniel Kozakiewicz jako Darek Tarkowski
Darek Tarkowski był honorowym i odważnym chłopcem, który udowodnił swoje męstwo, ratując Rademenesa z rąk chuliganów. Sporo przy tym ryzykował.
Gdy okazało się, że zwierzę ma magiczne właściwości i może spełniać życzenia, bohater nie był samolubny i podzielił się nimi. Jedno z nich wypowiada dla swojej mamy, chcąc, by dzień imienin był dla niej wyjątkowo szczęśliwy.
Daniel Kozakiewicz
Głównego bohatera serialu "Siedem życzeń" zagrał Daniel Kozakiewicz.
Po zakończeniu realizacji produkcji kontynuował on przygodę z aktorstwem. Można go było zobaczyć w "Zmiennikach", gdzie wcielił się w Romka, brata głównej bohaterki - Kasi.
Pojawił się też m.in. w serialu "Blisko, coraz bliżej" oraz filmie "Dekalog X". Pod koniec lat 80. zniknął z ekranów.
Jak dziś wygląda?
Daniel Kozakiewicz
Syn nieżyjącego już marszałka Sejmu RP Mikołaja Kozakiewicza mieszka teraz w... Peru. Daniel jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W 2000 roku oglądać go można było w filmie "Sen o kanapce z żółtym serem", którego był zarazem reżyserem, scenarzystą i producentem. Obecnie na co dzień zajmuje się fotografią artystyczną.
W tym roku aktor skończył 42 lata.
Mamy dobrą wiadomość dla fanów Kozakiewicza. Jak podaje "Tele Tydzień", serial "Siedem życzeń" przypomni telewizyjna Jedynka. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w niedzielę, 4 listopada o 10.40.