Trwa ładowanie...

Shelley Morrison nie żyje. Gwiazda serialu "Will & Grace" miała 83 lata

Zmarła Shelley Morrison, amerykańska aktorka teatralna i telewizyjna. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu komediowym "Will & Grace". Przez lata walczyła też z rakiem. Miała 83 lata.

Share
Shelley Morrison nie żyje. Gwiazda serialu "Will & Grace" miała 83 lata
Źródło: Getty Images
d16beur

Shelley Morrison urodziła się 26 października 1936 r. w Nowym Jorku. Była jedyną córką w żydowskiej rodzinie. Jej rodzice pochodzili z Hiszpanii, dlatego jej pierwszym językiem był hiszpański. W wieku 10 lat przeprowadziła się do Kalifornii. Ukończyła studia aktorskie w Los Angeles.

Morrison przez lata grała w amerykańskich serialach i sitcomach, m.in. "The Flying Nun" jako siostra Sixto. Jej hiszpańskie korzenie ułatwiały zdobycie ról postaci latynoamerykańskich. Jednak największą sławę zyskała dzięki roli pokojówki Rosario Salazar w serialu komediowym "Will & Grace" emitowanym w latach 1999-2006.

d16beur

Morrison wystąpiła też gościnnie w takich produkcjach jak "Szpital miejski", "Troje to już tłok" i "Laredo". Łącznie zanotowała 25 ról filmowych i ok. 200 serialowych.

ZOBACZ TEŻ: Viki Gabor: "Sylwester w TVP to było moje marzenie od najmłodszych lat"

Shelley Morrison zmagała się też z chorobami nowotworowymi. W 1988 r. zdiagnozowano u niej raka piersi. 10 lat później, gdy choroba wróciła, poddała się zabiegowi mastektomii. Miała też raka płuc, przez którego lekarze musieli jej wyciąć aż 1/3 prawego płuca.

d16beur

Shelley Morrison zmarła w niedzielę 1 grudnia. Powodem śmierci była niewydolność serca. Miała 83 lata.

d16beur

Podziel się opinią

Share
d16beur
d16beur