Trwa ładowanie...
10-10-2012 14:49

"Shameless: Niepokorni": Sezon pierwszy na DVD

"Shameless: Niepokorni": Sezon pierwszy na DVD
d11xvye
d11xvye

Pierwszy sezon jednego z najciekawszych seriali ostatnich lat. Amerykańska wersja brytyjskiej produkcji pokazywanej w kilkunastu krajach. Najnowsze dzieło Johna Wellsa, twórcy głośnego „Prezydenckiego pokera”. W roli głównej nominowany do Oscara® William H. Macy.

NIETYPOWA RODZINA

Czy alkoholik może być dobrym ojcem licznej rodziny? Na to pytanie stara się odpowiedzieć nominowany już do dwóch nagród Emmy serial „Shameless” z Williamem H. Macym w roli głównej. Uznany za jedną z najlepszych nowych produkcji 2011 roku cykl debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films.

Poznajcie Franka Gallaghera (William, H. Macy) dumnego, ciężko pracującego ojca sześciorga mądrych i samodzielnych dzieciaków, którym... lepiej byłoby chyba bez niego. Frank jest alkoholikiem, a odwiedzanie okolicznych barów i podziwianie dna kolejnych butelek zajmuje mu tak dużo czasu, że właściwie nie ma go już dla swojej rodziny. Wychowanie dzieci spadło więc na głowę najstarszej córki Fiony (Emmy Rossum)
.

d11xvye

Dziewczyna bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków i robi wszystko by jej dysfunkcyjna rodzina była jak najszczęśliwsza. Nawet, jeśli oznacza to rezygnację z jej osobistych planów, marzeń i ambicji.

Phillip „Lip” Gallagher (Jeremy Allen White) jest najstarszym synem w rodzinie – wyjątkowo inteligentny i pracowity ratuje domowy budżet rozwiązując za innych uczniów testy, za pieniądze. 15-letni Ian (Cameron Monaghan)
jest najbardziej skrytym z całej gromadki, po szkole pracuje w lokalnym sklepie spożywczym. Słodka Debbie (Emma Kenney) ma dobre serce i przez cały rok zbiera pieniądze na cele charytatywne, aczkolwiek część z nich zostawia sobie. Z kolei Carl (Ethan Cutkosky) jest urwisem o twarzy anioła, któremu największą frajdę sprawia wkładanie różnych rzeczy do kuchenki mikrofalowej. I jest wreszcie najmłodszy Liam (Blake Alexander Johnson i Brennan Kane Johnson) wciąż jeszcze za mały, że pracować na rodzinę, ale wystarczająco duży by nieźle narozrabiać.

Gallagherowie są jacy są i nikogo nie zamierzają za to przepraszać. Są zbyt zajęci szukaniem pieniędzy na zapłacenie rachunków za prąd, zdobywaniem jedzenia oraz powstrzymywanie pracowników opieki społecznej przed pozbawieniem Franka praw do opieki nad dziećmi.

d11xvye

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD pierwszego sezonu (oraz odcinka pilotażowego) doskonałego serialu „Shameless” będącego amerykańską wersją brytyjskiej produkcji pod tym samym tytułem (angielski oryginał doczekał się 10 sezonów i był pokazywany w kilkunastu krajach). Cykl na potrzeby amerykańskiego rynku zaadaptowali: zdobywca sześciu nagród Emmy John Wells („Prezydencki poker”, „Ostry dyżur”) oraz twórca oryginału i laureat nagrody Emmy Paul Abbott. W rolę Franka Gallaghera brawurowo wcielił się nominowany do Oscara® William H. Macy („Fargo”). Obok niego w obsadzie serialu znaleźli się: nominowana do Złotego Globu Emmy Rossum („Upiór w operze”), nominowana do dwóch Oscarów® Joan Cusack („Pracująca dziewczyna”, „Przodem do tyłu”) i aktorzy dziecięcy: Jeremy Allen White, Cameron Monaghan, Emma Kenney, Ethan Cutkosky oraz Blake Alexander Johnson i Brennan Kane Johnson w roli najmłodszego członka rodziny Gallagherów, Liama.

− „Shameless” jest najzabawniejszym serialem przy jakim kiedykolwiek pracowałem, a entuzjastyczne reakcje widzów są dowodem na to, że również i oni doskonale bawią się oglądając perypetie rodziny Gallagherów – mówi o serialu jego współtwórca John Wells.

Serial wyprodukowało studio Bonanza Productions we współpracy ze studiami John Wells Productions i Warner Bros. Television, a jego emisja w USA odbywa się na kanale Showtime. Tam też 9 stycznia 2011 roku miała miejsce premiera pierwszego odcinka „Shameless”, która zgromadziła przed telewizorami prawie milion Amerykanów z miejsca stając się jednym z najpopularniejszych tytułów w historii stacji. W Stanach pokazano już dwa sezony „Shameless” a premierę trzeciego zapowiedziano na rok 2013.

d11xvye

Serial został bardzo ciepło przyjęty nie tylko przez widzów, ale i krytyków. Branżowy dziennik „The Hollywood Reporter” nazwał go „znakomitym” a serwis BuddyTV umieścił na swojej liście 10 najlepszych nowych seriali roku 2011.

Za rolę w „Shameless” Joan Cusack otrzymała dwukrotnie nominację do nagrody Emmy, a William H. Macy zdobył nominację do nagrody Satellite Award w kategorii „najlepszy aktor w serialu dramatycznym”.

WYDANIE DVD

d11xvye

Wydanie DVD pierwszego sezonu serialu „Shameless” na sklepowych półkach pojawi się już 5 października. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

• Shameless: Niepokorni trafia do Stanów

• Shameless: Niepokorni – dysfunkcyjna rodzina na wesoło

• Bezwstydna rozmowa o seksie

• Komentarze: Odcinek pilotowy; Frank Gallagher – kochający mąż, oddany ojciec

• Zapowiedź drugiego sezonu Shameless: Niepokorni

d11xvye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11xvye