Trwa ładowanie...
01-09-2009 14:27

Serialowe gwiazdy zdają test z historii

Serialowe gwiazdy zdają test z historiiŹródło: AKPA
d3ugaj8
d3ugaj8

W ostatni dzień sierpnia w Gdańsku oraz na antenie TVP1 odbyła się III edycja Wielkiego Testu z Historii. Z racji tego, że w tym roku przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej, temat konkursu brzmiał – „Polska i Polacy w II wojnie światowej”.

Poprzednie edycje testu poświęcone były odzyskaniu przez Polskę niepodległości i historii młodego państwa do momentu uchwalenia Małej Konstytucji oraz pontyfikatowi i życiu papieża Jana Pawła II.

Tegoroczny turniej wiedzy historycznej poprowadzili Paulina Chylewska i Piotr Kraśko, a wzięli w nim udział chętni z całej Polski, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami przygotowanymi przez ekspertów, historyków specjalizujących się w historii II wojny światowej.

d3ugaj8

Test składał się z 24 pytań podzielonych na 4 serie. Do każdego pytania podano 4 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa.

Aby sprawdzić swą wiedzę, do warszawskiego studia przybyło wiele znanych osób ze świata seriali, kultury, polityki i sportu.

Wśród nich m.in.: Jan Tomaszewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Marek Probosz, Paweł Królikowski, Magdalena Waligórska, Ryszard Kalisz, Józef Zych, Maciej Kurzajewski, czy Maciej Orłoś.

Zwycięstwo przypadło dziennikarzowi Markowi Zającowi, natomiast pośród trzystu uczestników zebranych w Gdańsku na pytania najlepiej odpowiedział pan Kamil Bańkowski. Zwycięzca otrzymał 35 tysięcy złotych.

d3ugaj8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ugaj8