Seriale polskieSerial o Agnieszce Osieckiej w TVP2. Prace nad produkcją już trwają

Serial o Agnieszce Osieckiej w TVP2. Prace nad produkcją już trwają

Serial o Agnieszce Osieckiej w TVP2. Prace nad produkcją już trwają
Źródło zdjęć: © East News
Magdalena Sawicka

21.08.2017 12:36, aktual.: 21.08.2017 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja Polska rozpoczęła pracę nad scenariuszem serialu o Agnieszce Osieckiej. Premiera produkcji zaplanowana jest na rok 2019.

Do Telewizji Polskiej dotarł projekt wraz z oficjalną informacją, że spadkobierczyni Agnieszki Osieckiej jest wstępnie zainteresowana realizacją projektu o zmarłej artystce. - Wyrażamy ogromne zainteresowanie produkcją tego serialu, ponieważ jesteśmy fanami Agnieszki Osieckiej - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Marcin Wolski. - Zrobienie serialu o Agnieszce Osieckiej to idealny przykład realizacji misji telewizji publicznej - nie ma lepszego miejsca do pokazania postaci tej genialnej autorki niż TVP - dodał Maciej Muzyczuk, dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Telewizji Polskiej.

Jak informuje portal, prace nad serialem już ruszyły, jednak TVP nie chce jak na razie zdradzać szczegółów produkcji. - Na tę chwilę za wcześnie na szczegóły. Praca nad serialem, zwłaszcza gdy bohaterem jest postać realna, wymaga ciszy i skupienia - powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl Maciej Muzyczuk. Pewne jest, ze premiera produkcji została zaplanowała na 2019 rok.

Obraz
© Agencja Gazeta | Agencja Gazeta

W Telewizji Polskiej trwają prace nad kilkoma serialami historycznymi i biograficznymi m.in. o powstaniu wielkopolskim i Ignacym Paderewskim. W połowie lipca stacja rozpoczęła zdjęcia do historycznej telenoweli "Korona królów", opowiadającej o życiu Kazimierza Wielkiego.

Obraz
© PAP
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także