Serial "Glina" powróci w przyszłym roku

Serial "Glina" powróci w przyszłym roku
Źródło zdjęć: © AKPA

14.11.2007 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial "Glina" Władysława Pasikowskiego po trzech latach wraca na antenę Telewizji Polskiej. "Glina 2" mówi o kondycji człowieka w obliczu zbrodni.

"Glina" to serial sensacyjny o policjantach z Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej, dla których praca to rodzaj nałogu. Główni bohaterowie to komisarz Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz)
i podkomisarz Artur Banaś (Maciej Stuhr)
.

Zespół komisarza Gajewskiego z Wydziału Zabójstw, podobnie jak w serii pierwszej, usiłuje wyjaśnić kulisy kolejnych zbrodni, za którymi stoją ludzkie namiętności - zazdrość, chciwość, zła miłość czy chociażby brak tolerancji wobec mniejszości bez względu na ich charakter.

Niejako w tle w Warszawie rozpoczyna się wojna gangów o opanowanie miasta po śmierci jednego z bossów przestępczego podziemia - Grubego znanego z pierwszej serii. Nie chodzi tylko o klasyczne tereny działania przestępców, jakim jest na przykład handel narkotykami. W grę wchodzi także przynoszący ogromne dochody obrót działkami budowlanymi pozyskiwanymi dziwnie sprawnie.

Jak podaje TVP na tym tle rozgrywa się najciekawszy wątek serialu - proces gorzkiego dojrzewania młodego podkomisarza Banasia, który przeistacza się w kolejnego Gajewskiego - człowieka pozbawionego złudzeń, wiary w pozytywne cechy ludzkiej natury. Co z tego wyniknie...?

TVP pierwsze odcinki "Gliny 2" widzowie prawdopodobnie będą mieli okazję zobaczyć w marcu 2008.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także