Trwa ładowanie...
d4ddpzr

"Sensacje XX wieku": Bogusław Wołoszański wraca do telewizji!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Sensacje XX wieku": Bogusław Wołoszański wraca do telewizji!
(ONS.pl)
d4ddpzr

Pierwszy z sześcioodcinkowego cyklu program, będzie opowiadał o bitwie pod Komarowem, którą uznaje się za największą bitwę konnicy w wojnie polsko - bolszewickiej z 1920r. W rekonstrukcji będzie można zobaczyć w jaki sposób nasze wojska zatrzymały wroga przed murami Zamościa. - Pokażemy ogromne widowisko historyczne, w którym udział wzięło 200 konnych jeźdźców - stwierdził Bogusław Wołoszański.

W kolejnych odsłonach programu widzowie będą mogli zapoznać się z historią generała Andreja Własowa, dowódcy Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, który chcąc uwolnić Związek Radziecki od Stalina przeszedł na stronę Niemców. Ponadto aż cztery odcinki serii poświęcono kulisom złamania niemieckiej maszyny szyfrującej o nazwie Enigma.

Do współpracy przy tworzeniu programu zaproszono popularnych, polskich aktorów. Wzięli oni udział w krótkich filmach będących rekonstrukcjami autentycznych wydarzeń. Na ekranie zobaczymy m.in. Lesława Żurka, Jakuba Wesołowskiego, a także Mirosława Bakę. Pierwszy odcinek już 19 października o godzinie 21.20 na antenie TVP1.

 (fot. ONS.pl)
((fot. ONS.pl))
d4ddpzr

Podziel się opinią

Share
d4ddpzr
d4ddpzr