Trwa ładowanie...
19-10-2015 11:53

"Sensacje XX wieku": Bogusław Wołoszański wraca do telewizji!

"Sensacje XX wieku": Bogusław Wołoszański wraca do telewizji!Źródło: ONS.pl
d40x45s
d40x45s

Pierwszy z sześcioodcinkowego cyklu program, będzie opowiadał o bitwie pod Komarowem, którą uznaje się za największą bitwę konnicy w wojnie polsko - bolszewickiej z 1920r. W rekonstrukcji będzie można zobaczyć w jaki sposób nasze wojska zatrzymały wroga przed murami Zamościa. - Pokażemy ogromne widowisko historyczne, w którym udział wzięło 200 konnych jeźdźców - stwierdził Bogusław Wołoszański.

W kolejnych odsłonach programu widzowie będą mogli zapoznać się z historią generała Andreja Własowa, dowódcy Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej, który chcąc uwolnić Związek Radziecki od Stalina przeszedł na stronę Niemców. Ponadto aż cztery odcinki serii poświęcono kulisom złamania niemieckiej maszyny szyfrującej o nazwie Enigma.

Do współpracy przy tworzeniu programu zaproszono popularnych, polskich aktorów. Wzięli oni udział w krótkich filmach będących rekonstrukcjami autentycznych wydarzeń. Na ekranie zobaczymy m.in. Lesława Żurka, Jakuba Wesołowskiego, a także Mirosława Bakę. Pierwszy odcinek już 19 października o godzinie 21.20 na antenie TVP1.

(fot. ONS.pl)
Źródło: (fot. ONS.pl)
d40x45s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40x45s