Trwa ładowanie...

Sekskowne przyjaciółki z "Seksu w wielkim mieście" powracają

Share
Sekskowne przyjaciółki z "Seksu w wielkim mieście" powracają
Źródło: HBO
d3d536u

W czerwcu na antenie TVN 7 pojawi się amerykański serial komediowy Seks w wielkim mieście. To telewizyjna legenda, która dokonała prawdziwego przełomu w mówieniu o obyczajowości mieszkańców współczesnych metropolii. Po raz pierwszy na małym ekranie mówiono tak otwarcie o związkach damsko-męskich, którymi bawią się bohaterki serialu.

Serial „Seks w wielkim mieście” powstał na podstawie książkowego bestsellera Candace Bushnell, pod tym samym tytułem. Debiutował na antenie telewizji ponad 10 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Do dzisiaj ma miliony fanów na całym świecie. Format otrzymał wszystkie możliwe nagrody: Emmy, Złote Globy i nagrodę Gildii Aktorskiej dla zespołu aktorskiego.

Serial przedstawia miłosne i łóżkowe perypetie pięknych oraz samodzielnych kobiet. Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha mieszkają w Nowym Jorku. Są różne, ale mimo to przyjaźnią się. Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) jest felietonistką gazety „New York Star”. Jej kolumna to „Sex and the City”. Miranda Hobbes (Cynthia Nixon) to odnosząca sukcesy prawniczka o cynicznym podejściu do życia. Charlotte York (Kristin Davis) prowadzi galerię sztuki i marzy o związku na całe życie. Czwarta z przyjaciółek, Samantha Jones (Kim Cattrall) ma własną agencję PR. Jest najstarsza z głównych bohaterek, ale też najmniej wstydzi się swojej seksualności. Te cztery przyjaciółki bez skrępowania i bez zahamowań plotkują o facetach, związkach i seksie. To one przejmują inicjatywę i czerpią z seksu tyle samo satysfakcji, co mężczyźni!

d3d536u

Twórcy serialu wyczuli zainteresowanie damskiego odbiorcy i stopniowo zaczęli umieszczać coraz więcej wątków związanych z modą. Efekt? Sarah Jessica Parker, grająca Carrie, stała się nowym symbolem wyzwolonej kobiecości, a jej styl ubierania się znalazł tysiące naśladowczyń.

Kim Cattrall została autorką podręczników o udanym i interesującym życiu seksualnym.

Pojawiła się nawet firma organizująca wycieczki autokarowe po Nowym Jorku śladami czterech superbohaterek. W programie znalazły się wizyty w butikach, salonach piękności i nocnych klubach.

Czy nadal istnieją tematy tabu? Czy wszyscy faceci są beznadziejni? Czy w tak cynicznym mieście jak Nowy Jork, można spotkać prawdziwą miłość? Czyżby nadeszła moda na uwodzenie dwudziestolatków? A jak nie ma facetów, to co robić? Oto nieliczne pytania na które przyjaciółki będą szukały odpowiedzi.

Uwielbiany przez kobiety i ukradkiem podpatrywany przez mężczyzn kultowy „Seks w wielkim mieście” będzie można oglądać na antenie TVN 7 od 4 czerwca. Serial emitowany będzie: w czwartki po dwa premierowe odcinki o godzinie 22.15 oraz w piątki po trzy premierowe odcinki o godzinie 20.05.

d3d536u

Podziel się opinią

Share
d3d536u
d3d536u