Trwa ładowanie...
28-01-2008 10:10

Scenarzyści Trawki i Mad Men wracają do pracy

Scenarzyści Trawki i Mad Men wracają do pracyŹródło: Showtime
d4daa0l
d4daa0l

Pojawiło się światełko w tunelu. Gildia Scenarzystów Ameryki (WGA) podpisała indywidualne porozumienie ze studiem Lionsgate, na mocy którego już dziś do pracy powrócą twórcy m.in. seriali Mad Men oraz Trawka.

Oznacza to, że nowe odcinki czwartego sezonu Trawki i drugiej serii Mad Men, tegorocznego laureata Złotego Globu w kategorii Najlepszy serial dramatyczny zobaczymy prawdopodobnie już późnym latem. Scenarzyści mają spore opóźnienie, bowiem do pracy przy nowych scenariuszach mieli zasiąść 7. listopada.

To pierwsza w czasie powszechnego strajku scenarzystów umowa pozwalająca na powrót do pracy przy tworzeniu serialu. Wcześniej indywidualne rozmowy i porozumienia podpisały niektóre studia produkujące wysokobudżetowe filmy oraz producenci części nocnych programów talk show.

Nieoficjalnie mówi się, że poprzez indywidualne negocjacje nasilające się z każdym dniem akcja protestacyjna może zakończyć się szybciej niż myślimy. Na horyzoncie gromadzą się jednak czarne chmury, po scenarzystach - latem na ulice zamierzają wyjść aktorzy.

d4daa0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4daa0l