Trwa ładowanie...

"Sanatorium miłości" z wyróżnieniem na targach MIPTV. Są chętni na zakup licencji

"Sanatorium miłości" zostało wyróżnione na międzynarodowych targach telewizyjnych MIPTV. Chętni na zakup licencji programu Telewizji Polskiej są m.in. stacje z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

"Sanatorium miłości" z wyróżnieniem na targach MIPTV. Są chętni na zakup licencjiŹródło: East News
d18jd2k
d18jd2k

"Sanatorium miłości" z wyróżnieniem na targach MIPTV

8 kwietnia we francuskim Cannes rozpoczęły się telewizyjne targi MIPTV. Swoje stoisko ma tam TVP, które zaprezentowało kilka swoich produkcji. Wśród nich znalazły się seriale "Korona królów", "Drogi wolności", "Stulecie winnych", "Echo serca", dokumenty "Efekt motylka" i "Wieloryb z Lorino", filmy "Kamerdyner" i "Ułaskawienie" oraz program "Sanatorium miłości".

Ten ostatni zebrał najlepsze recenzje. Podczas konferencji firma Eurodata TV Worldwide wyróżniła "Sanatorium miłości", uznając show za jedną z pięciu najbardziej udanych premier telewizyjnych 2019 roku.

- Obecność TVP na targach MIPTV to wspaniała okazja do zaprezentowania produkcji TVP na arenie międzynarodowej. Cieszą nas ogromnie wszystkie sprzedaże i coraz większe zainteresowanie naszymi formatami. Te targi to również znakomita okazja, aby pochwalić się nowym formatem "Sanatorium miłości", którego sukces w Polsce nie umknął uwadze analitykom badającym najnowsze trendy — mówiła Monika Karasek, dyr. Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej w TVP.

d18jd2k

O programie napisał francuski dziennik "Le Figaro". Gazeta zaznaczyła, że "próby poszukiwania miłości przez 12 singli w podeszłym wieku są jedną z najczęściej oglądanych rzeczy w polskiej telewizji w 2019 roku".

Tekst o "Sanatorium miłości" pojawił się też w magazynie "MIPTV News". - "To program poświęcony konsekwencjom zmieniającej się demografii i średniej długości życia w Polsce. Daje drugą szansę starszym ludziom, którzy wciąż wierzą, że jeszcze wiele przed nimi, a nie każdy jest gotowy na zmiany" - czytamy.

Sanatorium miłości: Są chętni na zakup licencji

Jednak pochwały i wyróżnienie to nie jedyne osiągnięcia "Sanatorium miłości" na tych targach. Nabyciem licencji programu zainteresowane są telewizje publiczne z kilkunastu krajów świata. Najbardziej chętne na zakup są stacje z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Gruzji.

W 2020 roku TVP wyemituje drugi sezon “Sanatorium miłości”.

d18jd2k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18jd2k