Sami zobaczcie. Reporter "19:30" nagle osiwiał na wizji
25 lutego, w niedzielnym wydaniu "19:30", pojawił się materiał o najstarszej koncertującej pianistce, mieszkance Rybnika Lidii Grychtołównie. Na jego zakończenie, reporter TVP Maciej Gąsiorowski przeszedł zaskakującą przemianę.
Lidia Grychtołówna w ubiegłym roku skończyła 95 lat. W 1955 roku była laureatką V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wielokrotnie zasiadała w jury Konkursów Chopinowskich. Przez wiele lat koncertowała na całym świecie. I wciąż koncertuje. Pani Lidia zaprosiła widzów na swój recital do Filharmonii Śląskiej.
Jak słyszmy w materiale, "psychologowie przekonują, że długie i zdrowie życie to przede wszystkim optymizm". Ważne jest też mieć jakąś pasję lub hobby. Elżbieta Dzikowska na przykład przez cały czas podróżuje. Podczas minionego weekendu reporterzy TVP spotkali ją w Tarnowie. - Nie ma jednej recepty na szczęście. Trzeba po prostu żyć z sensem, żeby to życie było ciekawe. Ja gonię teraz za zabytkami – powiedziała Dzikowska.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Według najnowszych prognoz 120-latkowie pod koniec XXI wieku będą już normą. Trzeba więc pomyśleć, aby swoją aktywność rozłożyć na dłuższy czas i potrafić umiejętnie wykorzystać czas dany nam w jesieni życia.
- Starość jest tak samo wartościowym okresem życia, jak młodość. Starość ma swoje piękno, którego często nie dostrzegamy – twierdzi prof. Tadeusz Bartoś. Senior wnosi do naszego życia wartości, których w pośpiechu często nie doceniamy.
Zaskakująca przemiana reportera TVP
- Ja właściwie nie myślę na co dzień, ile ja mam lat. Po prostu czuję jeszcze, że mogę to i tamto robić – zauważa Lidia Grychtołówna i z śmiechem zaprasza na swój czerwcowy koncert muzyki romantycznej.
Na koniec pojawił się na ekranie Maciej Gąsiorowski, który podsumował materiał. W tym czasie warto zwrócić uwagę na twarz i włosy reportera TVP. - Mówi się, że Panu Bogu wyszło wszystko, ale nie udała mu się starość. A dziś lekarze i eksperci mówią jedno: Korzystajcie z tego, co dała nam opatrzność, bo życie po dziewięćdziesiątce, a nawet po setce, może być piękne – twierdzi Gąsiorowski.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: