Trwa ładowanie...

Rząd sprzedaje udziały w miasteczku filmowym Cinecitta

Share
Rząd sprzedaje udziały w miasteczku filmowym Cinecitta
Źródło: HBO
d17qd4g

49 procent udziałów w słynnym rzymskim miasteczku filmowym Cinecitta wystawionych zostało na sprzedaż przez spółkę Cinecitta Holding, kontrolowaną przez włoski rząd.

We wtorek spółka powiadomiła na swej stronie internetowej, że oferty będzie przyjmować do 7 listopada. Pierwszeństwo mają współudziałowcy Cinecitta. Obecnie są wśród nich producent filmowy Aurelio De Laurentiis i przedsiębiorca Diego Della Valle.

W ubiegłym roku hucznie obchodzono 70-lecie Cinecitta, zbudowanego w latach 30. i otworzonego w 1937 roku przez ówcześnie rządzącego Włochami Benito Mussoliniego.

d17qd4g

W miasteczku filmowym zwanym "Hollywood nad Tybrem" powstały takie filmowe przeboje wszech czasów, jak amerykańska ekranizacja "Quo vadis", "Ben Hur", "Kleopatra", arcydzieła Federico Felliniego, Roberto Rosselliniego i Luchino Viscontiego; w sumie 47 filmów, które otrzymały Oscary.

Dziś w Cinecitta wciąż powstają filmy, choć znacznie mniej niż w latach jej rozkwitu. Kręcone są także dziesiątki reklam. Ostatnio powstał tutaj serial telewizyjny Rzym.

d17qd4g

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17qd4g
d17qd4g