Trwa ładowanie...

Rutkowski pod ostrzałem krytyki. Brytyjski "The Independent" nie zostawia na nim suchej nitki

Krzysztof Rutkowski, jeden z najsłynniejszych polskich detektywów, nie od dziś wzbudza kontrowersje. Jedni doceniają jego metody, inni kwestionują skuteczność. Mało kto jednak zdobył się na tak mocną krytykę, jak brytyjski dziennik.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rutkowski pod ostrzałem krytyki. Brytyjski "The Independent" nie zostawia na nim suchej nitkiŹródło: East News, fot: Jakub Walasek/REPORTER
dobmdif

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk jest w mediach wciąż gorącym tematem. Nie chodzi tylko o polską, ale i zagraniczną prasę. Większość tytułów ostrożnie pisała na ten temat, nie wyciągając pochopnych wniosków. "The Independent" zajął jednak bardzo mocne stanowisko. W artykule skrytykowano polską opinię publiczną, podejrzenia o morderstwo oraz wszelkie teorie spiskowe w sprawie Magdaleny Żuk. Autor tekstu, Edmund Bower, zauważył, że w dobie fake newsów, także plotka pojawiająca się w sieci na ten temat urastała do rangi tropu, którego internauci domagali się sprawdzenia przez polskie służby. Najbardziej jednak dostało się prowadzącemu śledztwo na prośbę rodziny, Krzysztofowi Rutkowskiemu.

Brytyjski dziennikarz zarzucił mu, że rozpoczął telewizyjne polowanie na czarownice. Zdyskredytował jego śledztwo wytykając Rutkowskiemu, że nie posiada licencji detektywa. Przypomniał na łamach serwisu też o pobycie Rutkowskiego w więzieniu za bezprawne aresztowanie Polaka w Antwerpii. Co więcej, słynnemu detektywowi oberwało się nie tylko za sprawę Magdaleny Żuk. Czytelnicy "The Independent" mogli też się dowiedzieć o zaręczynach Rutkowskiego na antenie telewizji, o tym, że jego ekipa zasłynęła z programu "Detektyw" i przeczytać krytykę stylu Rutkowskiego, a szczególnie jego charakterystycznej fryzury. Autor tekstu nie przebierał w słowach twierdząc, że działanie Rutkowskiego przyczyniło się jedynie do medialnej nagonki, stawiania egipskiej turystyki w złym świetle, a przede wszystkim zamiast pomóc, przysporzyło cierpienia bliskim zmarłej. Ostatecznie podsumował Rutkowskiego krótko: "fałszywym detektywem".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dobmdif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dobmdif
dobmdif