Trwa ładowanie...
22-07-2010 13:59

Rusza największe święto popkultury

Rusza największe święto popkultury
dgekj6z
dgekj6z

W czwartek 22 lipca wystartuje San Diego Comic Con - najprawdopodobniej największe święto popkultury na naszej planecie. Podczas czterech dni konwentu przez jego hale przewinie się około 125 tysięcy fanów, twórców i dziennikarzy.

W tym roku imprezę odwiedzą takie znakomitości jak: rysownik Sergio Aragonés, scenarzysta Brian Michael Bendis, pisarz Ray Bradbury, scenarzysta Kurt Busiek, scenarzysta Chris Claremont, Howard Cruse - autor słynnego komiksu "Stuck Rubber Baby", scenarzysta Matt Fraction, rysownik i wydawca Jim Lee, legenda komiksu Stan Lee, wieloletni członek władz DC Comics Paul Levitz, europejski artysta Milo Manara, scenarzysta J. Michael Straczynski, rysownik i scenarzysta James Sturm, rysownik Michael Zulli.

San Diego Comic Con po raz pierwszy odbył się w 1970 roku i, jak podaje Wikipedia, na pierwszej imprezie zjawiło się zaledwie trzysta osób. Jednak kalifornijski konwent szybko stał się kultowy i obecność na nim stała się obowiązkiem dla każdego szanującego się fana popkultury. Bo wprawdzie pierwotnie Comic Con skupiał się tylko na komiksach, to szybko organizatorzy wzięli pod swoje skrzydła także inne gałęzie rozrywki.

Dziś, podczas czterech dni festiwalu, można dowiedzieć się niemal wszystkiego na temat komiksów amerykańskich, europejskich i japońskich, głównonurtowych, ambitniejszych i internetowych, gier wideo, animacji, gier karcianych, gier fabularnych, zabawek, literatury popularnej, nowości kinowych i seriali telewizyjnych (przede wszystkim produkcji z gatunku fantasy i science-fiction).

dgekj6z

A wszystko podczas olbrzymiej liczby paneli, seminariów, spotkań i warsztatów prowadzonych przez pierwszorzędne gwiazdy popkultury.

Zobacz także:

[

CO SIĘ STAŁO BRODZIK?! WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dlaczego-brodzik-nie-przyjmuje-nowych-rol-6026598542222465g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g )

dgekj6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgekj6z