Rozśpiewana scena STU w czerwcu
08.06.2021 15:07
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Miłośników teatru i muzyki jeszcze w czerwcu gorąco zapraszamy na nasze recitalowe spektakle „Błękitne krewetki” i „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni”, które zapewnią Państwu niezapomniany i pełen relaksu wieczór!
17 i 18 czerwca zapraszamy na urzekający od pierwszych chwil musical „Błękitne krewetki”. Beata Rybotycka i Alicja Wojnowska wyśpiewają dla Państwa muzyczną historię pisaną piosenkami z tekstami Jacka Cygana i muzyką m.in. Seweryna Krajewskiego, Piotra Rubika, Ryszarda Rynkowskiego, Grzegorza Turnaua czy Zbigniewa Wodeckiego. W teatralnej garderobie podglądamy dwie aktorki – doświadczoną gwiazdę sceny i młodą debiutantkę, które przygotowują się do metamorfozy w Gertrudę i Ofelię z „Hamleta”.
Ich rozmowa, początkowo nacechowana niechęcią i rywalizacją, z czasem odsłania zaskakujące podobieństwo dwóch, z pozoru zupełnie różnych kobiet i zaciera granice między aktorkami a bohaterkami szekspirowskiego dramatu.
"W tym spektaklu współbrzmi naprawdę wszystko! To sceniczny bibelot, z którego wyjdą Państwo artystycznie usatysfakcjonowani i w znakomitych nastrojach" –mówi Wacław Krupiński
Gramy w czwartek 17 i piątek, 18 czerwca o godz. 19.00.
19 i 20 czerwca pozostajemy w muzycznych klimatach i zapraszamy do „Domu Wyobraźni”, którego gospodarzami są Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. W tym przepełnionym nostalgią i humorem spektaklu odbędziemy podróż w czasie przy pomocy skeczów i piosenek znanych z legendarnego „Kabaretu Starszych Panów”. Repertuar dwóch dżentelmenów w cylindrach po dziś dzień stanowi doskonałe remedium na wszelkie problemy i sprawia, że nawet „gdy szron na głowie i nie to zdrowie, to w sercach ciągle maj!”… a w tym wypadku czerwiec.
Gramy w sobotę, 19 czerwca o godz. 19.00 i w niedzielę, 20 czerwca o godz. 18.00
"Z wielką klasą, z dbałością o detale, z szacunkiem do epoki, z przymrużeniem oka, dowcipem i satyrą z najwyższej teatralnej półki. (…) to powrót do nieskalanej duchem postmodernistycznych eksperymentów i udziwnień teatralnej klasyki, do przedstawień z gatunku tych, z których publiczność wychodzi z uśmiechem i z żalem, że… to już koniec." – doadaje Ana Gran z naScenie.info
Zapraszamy na naszą scenę! W STU jest bezpiecznie - gramy w reżimie sanitarnym dla 50% sali, a nasza widownia jest regularnie ozonowana!